Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Účastníci Večera lidí dobré vůle vysbírali více než milion korun pro neziskové organizace

2 minuty radosti
Výtěžek letos poputuje k organizacím Salesiánské středisko mládeže České Budějovice, Naděje Brno a Nadační fond Adiuvare. Zdroj: velehrad.eu

Benefiční koncert Večer lidí dobré vůle na Velehradě na Uherskohradišťsku vynesl celkem 1,3 milionu korun. Peníze, které lidé posílali prostřednictvím dárcovských SMS, si mezi sebou rozdělí tři neziskové organizace.

Zisk z akce, která se uskutečnila v červenci, pomůže mladým lidem na ulici, studentům ze sociálně slabých rodin i lidem s Alzheimerovou chorobou. „Výtěžek z dárcovských SMS zpráv a jiných finančních darů se vyšplhal na 1,3 milionu korun a rozdělí si jej tři předem vybrané projekty. Pro rok 2015 to jsou Salesiánské středisko mládeže České Budějovice, Naděje Brno a Nadační fond Adiuvare,“ uvedla pro ČTK Monika Urbášková z pořádající organizace.

Večera se zúčastnilo asi dvě stě tisíc lidí, tedy podobný počet jako loňský rok. I přes velká vedra, která vládla první červencový víkend, se na Velehrad sjeli lidé ze širokého okolí. Mohli si tak vychutnat atmosféru poutního místa společně s bohatým kulturním programem. Vystoupil například Jiří Pavlica s Hradišťanem a Zlínskou filharmonií Bohuslava Martinů, kapela No Name a Nezmaři i řecký pravoslavný pěvecký sbor. Cyrilometodějské oslavy vyvrcholily slavnostní poutní mší, při které nechyběl kardinál Dominik Duka ani olomoucký arcibiskup Jan Graubner.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Čeští vědci vyvinuli unikátní rychlotesty na covid-19. Výsledky odhalí už za hodinu

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.