Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Účastníci Večera lidí dobré vůle vysbírali více než milion korun pro neziskové organizace

2 minuty radosti
Výtěžek letos poputuje k organizacím Salesiánské středisko mládeže České Budějovice, Naděje Brno a Nadační fond Adiuvare. Zdroj: velehrad.eu

Benefiční koncert Večer lidí dobré vůle na Velehradě na Uherskohradišťsku vynesl celkem 1,3 milionu korun. Peníze, které lidé posílali prostřednictvím dárcovských SMS, si mezi sebou rozdělí tři neziskové organizace.

Zisk z akce, která se uskutečnila v červenci, pomůže mladým lidem na ulici, studentům ze sociálně slabých rodin i lidem s Alzheimerovou chorobou. „Výtěžek z dárcovských SMS zpráv a jiných finančních darů se vyšplhal na 1,3 milionu korun a rozdělí si jej tři předem vybrané projekty. Pro rok 2015 to jsou Salesiánské středisko mládeže České Budějovice, Naděje Brno a Nadační fond Adiuvare,“ uvedla pro ČTK Monika Urbášková z pořádající organizace.

Večera se zúčastnilo asi dvě stě tisíc lidí, tedy podobný počet jako loňský rok. I přes velká vedra, která vládla první červencový víkend, se na Velehrad sjeli lidé ze širokého okolí. Mohli si tak vychutnat atmosféru poutního místa společně s bohatým kulturním programem. Vystoupil například Jiří Pavlica s Hradišťanem a Zlínskou filharmonií Bohuslava Martinů, kapela No Name a Nezmaři i řecký pravoslavný pěvecký sbor. Cyrilometodějské oslavy vyvrcholily slavnostní poutní mší, při které nechyběl kardinál Dominik Duka ani olomoucký arcibiskup Jan Graubner.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

Duha může být k vidění i v noci. A je to krásná podívaná

Českou aplikaci pro duševní wellbeing VOS.health využívá celý svět

Začněte se hýbat. Krátké procházky prospívají zdraví

Svého dárce kostní dřeně nenajde každý čtvrtý vážně nemocný, říká zakladatelka Náboru hrdinů Martina Chmelová

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

Toužili jste někdy prostě vypnout svou mysl? Chvíli na nic nemyslet a zahnat všechny negativní…