Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Facebook vytvořil tlačítko „darovat“ pro neziskové a charitativní organizace

Nové tlačítko by mělo zlepšit přístup neziskových organizací k lidem. Zdroj: Facebook

Od minulého měsíce je možné na každé facebookové stránce neziskové či charitativní organizace přidat na lištu tlačítko „Donate Now“ čili „Darovat“. Díky novému tlačítku tak může každý finančně podpořit organizace, se kterými sympatizuje.

Tlačítko poprvé autoři nápadu představili v roce 2013 a vyzkoušeli ho na devatenácti organizacích, mezi něž patřil například UNICEF nebo Červený kříž. Letošní léto se však rozhodli umožnit úplně všem neziskovým a charitativním organizacím, aby ho zahrnuli na své stránky. Tlačítko tak navazuje na další novinky minulého roku „Shop Now“ a „Book Now“.

„Každý den se lidé na Facebooku snaží informovat ostatní o tématech či spolcích, které si zaslouží podporu druhých a motivují ostatní k akci. Inspirovali jsme se příspěvky některých uživatelů a vytvořili tak tlačítko „Donate Now“, které by mělo usnadnit způsob, jakým lidé podporují potřebné,“ řekl pro Mashable mluvčí Facebooku. Podle autorů nápadu by nové tlačítko mělo zlepšit přístup neziskových organizací k lidem.

Zdroj: Mashable.com

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.