Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Trénink paměti zacvičí i s chmury. Senioři mohou trénovat mozek v pohodlí domova

Cvičení paměti zároveň pomáhá přijít na jiné myšlenky. Zdroj fotografie: Freepik

Co se nepoužívá, má tendenci ztrácet na pružnosti. Mozek a paměť je proto potřeba pravidelně procvičovat. Protipandemická opatření tomu nemusí být překážkou – zábavná cvičení zaměřená na trénink mozku mohou seniorům pravidelně přistávat v jejich e-mailové schránce.

Organizace Spokojený senior – KLAS podporovaná městem Brno rozesílá seniorům praktická cvičení na trénování paměti již více než rok. Kromě zachování jejich mentální svěžesti chtějí organizátoři zmírnit pocit izolace a samoty, ke kterému je starší věková skupina v době pandemie náchylnější. Zájemci dostanou jednotlivé úkoly přímo do e-mailové schránky, a to vždy jednou týdně a zcela zdarma. Jednotlivá cvičení není nutné tisknout a díky odlehčené a zábavné formě je zvládne opravdu každý.

Trénink paměti do e-mailových schránek. Zdroj fotografie: Spokojený senior

V současné chvíli máme skoro sto odběratelů a jsou mezi nimi jednotlivci z řad seniorů, stejně jako dospělí, kteří materiály nosí svým rodičům či prarodičům, a také domovy pro seniory, které tak mohou rozšířit svoji aktivizační činnost s klienty,“ vyjmenovává vedoucí projektu Tereza Kozderová. „Mezi odběrateli najdeme seniory převážně z Jihomoravského kraje, ale i z Krkonoš, Plzně, Opavy a dalších měst. Mnozí navíc materiály rozesílají dál, a tak jich bude ve skutečnosti ještě víc,“ doplňuje.

Kromě korespondenčního tréninku paměti nabízí spolek také další vzdělávací aktivity, které nyní probíhají on-line. Od začátku března se tak senioři mohou zúčastnit třeba kurzu práce s chytrým telefonem, tabletem a počítačem nebo výuky angličtiny.

Související články

Zaručeně zlepší den

Další Suchej únor se blíží. Budete držet měsíc bez alkoholu?

Nová digitální nomádská víza usnadní život a práci ve Španělsku

Elektromobily by mohly být udržitelnější. Pomůže změna výroby autobaterií

Unikátní projekt Sanitka přání bude plnit touhy lidí v Praze a Středočeském kraji

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Snad každý chce mít hezké vztahy s partnerem, rodinou, přáteli a kolegy v práci. Ne vždy se nám to…