Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Tradice výroby skleněných ozdob na Chrudimsku pokračuje – otevřela firma Koulier

Ozdoby z kolekce Česká louka. Foto: Koulier

Skláři a kreslířky museli své řemeslo pověsit na hřebík jen krátce. Od jarního uzavření posledního podniku v Horním bradle uběhlo sotva půl roku a velká část zaměstnanců přešla do nově otevřené firmy Koulier.

Měli jsme volné prostory, nějaké podnikatelské zkušenosti a také chuť zkusit něco jiného v pocovidovém období. Všichni jsme byli unavení vším tím negativním a vánoční ozdoby jsou pro mne velmi pozitivní věc,“ popisuje pro ČTK motivaci pro založení firmy její spolumajitelka a obchodní ředitelka Kateřina Šrámková. Tématu vánočních ozdob se přitom nedotýká poprvé. Už několik let představuje tradice a výzdobu na zámku Loučeň na Nymbursku v rámci projektu Příběh vánočního stromečku.

Podnik dal práci již zkušeným zaměstnancům. Foto: Koulier

Nový podnik Koulier získal zaměstnance bývalé výrobny ozdob v Horním Bradle pro svůj podnik v Oflendě, části obce Mrákotín na Chrudimsku. „Uvědomovala jsem si, že pokud rozhodnutí to spustit nepadne velmi rychle, s každým dalším měsícem je čím dál menší šance dát lidi dohromady. Nejcennější je lidská zkušenost, a kdyby určitá specifická dovednost chyběla, už to nenavážeme,“ uvědomuje si Šrámková. V současné době vyrábí foukané a ručně zdobené ozdoby 15 zaměstnanců a do konce roku se kolektiv rozroste o dalších 5.

Z kolekce Druhý oříšek pro Popelku. Foto: Koulier

Vedle jednotlivých ozdob bude firma nabízet také kolekce inspirované pohádkou Popelka nebo soubor skleněných perníčků v národních barvách. Hlavním odbytištěm Koulieru má být český trh, pro který chystá otevření dvou prodejen a e-shopu. Do budoucna chce firma expandovat do Německa, Rakouska, Švýcarska nebo Anglie.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

Potlačení bolesti bez chemie. Olej z máty peprné ji dovede tlumit, zjistili vědci

Technologie NASA zvládá rozpoznat nemoci rostlin shora

Legalizace marihuany v Německu je na spadnutí

Opojná moc parfémů. Dokážou ovlivnit naši náladu, energii i sympatie k druhým

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…