Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zájem o vánoční stromky v květináči roste, lze si je i zapůjčit

Stromky v květináči je také možné si půjčit a po Vánocích je vrátit. Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Milovníci tradičních Vánoc a zapřisáhlí ekologové nebývají před Vánoci zrovna nejlepšími přáteli. Častým předmětem sporů je vánoční stromeček – pro někoho nedílná součást Vánoc, pro dalšího zbytečný zásah do přírody. Naštěstí existuje kompromis.

Alternativou je stromek v květináči. V Brně a Tišnově takové zprostředkovává ekologická organizace Rezekvítek. Díky ní si mohou lidé užít Vánoce se stromečkem, ten ale následně neskončí na smetišti, může se totiž vysadit do lesa. Třeba i během společné dubnové výsadby.

Projekt funguje už osmnáctým rokem, zájem od loňska opět vzrostl. Sdružení nabízí ke koupi jedle bělokoré vysoké 30 až 40 centimetrů. Za každou zaplatí zákazník 99 korun a spolu s jedličkou dostane i pokyny, jak se o ni starat.

Stromky v květináči je také možné si půjčit a po Vánocích je vrátit. K dispozici jsou takové druhy, které dobře snášejí teplotní změny. Půjčovny jsou v Česku dvě – jedna v Praze, druhá na Ústecku. Svým zákazníkům umožňují objednat stromek po internetu a dovezou jej až domů. Na zákazníkovi pak je věnovat stromku potřebnou péči, aby se dal v lednu ve stejném stavu vrátit. Půjčovné se pohybuje kolem pěti set korun.

Zdroj: ekolist.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Se sexuální výchovou je vhodné začít v předškolním věku, říká popularizátorka medicíny Jana Martincová

Giving Tuesday je za rohem. Zaregistrujte se k dobrým skutkům

Máte strach ze smrti? Vědci odhalili, jak mu čelit s větším klidem

Vyšetření, které zachraňuje tisíce životů. Rakovinu tlustého střeva lze včas zachytit a vyléčit

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Snad každý chce mít hezké vztahy s partnerem, rodinou, přáteli a kolegy v práci. Ne vždy se nám to…