Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Terapeutické hračky pomáhají dětem rozvíjet emoce

2 minuty radosti
Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Dvě Češky vytvořily speciální hračky, které pomáhají rodinám, kde má dítě problémy, a navíc i podporují rozvoj emoční a sociální inteligence dětí. Hračky jsou určeny rodičům i odborníkům a zájemci si mohou vybrat z několika různých her, knížek i dětských hraček.

S nápadem terapeutických her přišla zakladatelka projektu s názvem Terahry Hana Krejsová a přivedla ji k tomu praxe dětské psycholožky. Podle ní hračky pomáhají emočnímu rozvoji dětí a jsou zaměřené na to, aby se v rodinách začalo mluvit více o pocitech. „Hračky a knihy, které nabízíme na těchto stránkách, jsou výběrem toho, s čím mám ve své terapeutické praxi nejlepší zkušenosti. Mnohé si také necháváme vyrobit dle toho, co mi v praxi nejvíce chybí a považuji to za užitečný a efektivní nástroj práce s dítětem,“ uvádí Krejsová na webových stránkách.

Rodiče a psychologové si mohou vybrat z nabídky například plyšové hračky, které symbolizují jednu z emocí, nebo různé komunikační hry. Dají se využít již u dětí od dvou let věku a měly by pomoci sblížení rodiče a dítěte. „Problém už přestane stát mezi rodiči a dítětem, ale rodiče a dítě proti němu společně bojují,“ doplnila Krejsová. Do budoucna plánuje společně s druhou zakladatelkou, Karolínou Puttovou, například autorskou hru s názvem Člověče, zlob se! nebo komunikační hru pro děti od tří let věku.

Související články

Zaručeně zlepší den

Móda, která nikdy neskončí na skládce. Český start-up mění svět oblečení(m)

Nechce se vám cvičit a cítíte se provinile? Evoluční biologové mají vysvětlení, které vás uklidní

Originální hadříky seženete on-line a za pár kaček. Internetový sekáč míří do Česka

Bývalý motocyklový závodník zachránil posádku sanitky. Získal cenu Gentleman silnic

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Snad každý chce mít hezké vztahy s partnerem, rodinou, přáteli a kolegy v práci. Ne vždy se nám to…