Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Terapeutické hračky pomáhají dětem rozvíjet emoce

2 minuty radosti
Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Dvě Češky vytvořily speciální hračky, které pomáhají rodinám, kde má dítě problémy, a navíc i podporují rozvoj emoční a sociální inteligence dětí. Hračky jsou určeny rodičům i odborníkům a zájemci si mohou vybrat z několika různých her, knížek i dětských hraček.

S nápadem terapeutických her přišla zakladatelka projektu s názvem Terahry Hana Krejsová a přivedla ji k tomu praxe dětské psycholožky. Podle ní hračky pomáhají emočnímu rozvoji dětí a jsou zaměřené na to, aby se v rodinách začalo mluvit více o pocitech. „Hračky a knihy, které nabízíme na těchto stránkách, jsou výběrem toho, s čím mám ve své terapeutické praxi nejlepší zkušenosti. Mnohé si také necháváme vyrobit dle toho, co mi v praxi nejvíce chybí a považuji to za užitečný a efektivní nástroj práce s dítětem,“ uvádí Krejsová na webových stránkách.

Rodiče a psychologové si mohou vybrat z nabídky například plyšové hračky, které symbolizují jednu z emocí, nebo různé komunikační hry. Dají se využít již u dětí od dvou let věku a měly by pomoci sblížení rodiče a dítěte. „Problém už přestane stát mezi rodiči a dítětem, ale rodiče a dítě proti němu společně bojují,“ doplnila Krejsová. Do budoucna plánuje společně s druhou zakladatelkou, Karolínou Puttovou, například autorskou hru s názvem Člověče, zlob se! nebo komunikační hru pro děti od tří let věku.

Související články

Z domova

Podnikatelská cena pro centrum rozvíjející dětské myšlení

Z domova

Na stavebnice pro děti mohou letos mateřské školy získat až 75 milionů

Inspirace

První červnový týden bude v Česku patřit čtení dětem

Společnost

Olomoucká nemocnice má nové špičkové vybavení pro novorozence

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.