Dvě Češky vytvořily speciální hračky, které pomáhají rodinám, kde má dítě problémy, a navíc i podporují rozvoj emoční a sociální inteligence dětí. Hračky jsou určeny rodičům i odborníkům a zájemci si mohou vybrat z několika různých her, knížek i dětských hraček.
S nápadem terapeutických her přišla zakladatelka projektu s názvem Terahry Hana Krejsová a přivedla ji k tomu praxe dětské psycholožky. Podle ní hračky pomáhají emočnímu rozvoji dětí a jsou zaměřené na to, aby se v rodinách začalo mluvit více o pocitech. „Hračky a knihy, které nabízíme na těchto stránkách, jsou výběrem toho, s čím mám ve své terapeutické praxi nejlepší zkušenosti. Mnohé si také necháváme vyrobit dle toho, co mi v praxi nejvíce chybí a považuji to za užitečný a efektivní nástroj práce s dítětem,“ uvádí Krejsová na webových stránkách.
Rodiče a psychologové si mohou vybrat z nabídky například plyšové hračky, které symbolizují jednu z emocí, nebo různé komunikační hry. Dají se využít již u dětí od dvou let věku a měly by pomoci sblížení rodiče a dítěte. „Problém už přestane stát mezi rodiči a dítětem, ale rodiče a dítě proti němu společně bojují,“ doplnila Krejsová. Do budoucna plánuje společně s druhou zakladatelkou, Karolínou Puttovou, například autorskou hru s názvem Člověče, zlob se! nebo komunikační hru pro děti od tří let věku.
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Inspirace z knihovny: Jak skutečně prožít život? Podnětná kniha pomůže změnit stereotyp
Den za dnem žijeme své životy, jak jsme zvyklí. Bohužel někdy musí přijít rána osudu, aby nás…