Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Televize nabídne více vzdělávacích pořadů pro děti

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Nové pořady o přírodě či historii uvedl dětský kanál ČT:D na začátku září. Program, který se zaměřuje spíše na menší diváky, nově nabízí například vzdělávací cyklus S Jakubem v přírodě, v němž rybář Jakub Vágner seznamuje děti s přírodou, nebo pořady Noc v muzeu č Lovci záhad – země příběhů.

„Déčko se za dva roky své existence stalo druhou nejsledovanější veřejnoprávní stanicí zaměřenou na děti v Evropě. Daří se mu oslovovat nejen tím, že se děti baví, ale zároveň se i něco učí. Paradoxně je odhání od obrazovky a říká jim, kam mohou vyrazit do přírody, zajít do muzea, zasportovat si, případně co si přečíst,“ řekl pro ČTK generální ředitel České televize Petr Dvořák.

S novým školním rokem přišli tvůrci programu s novými pořady, ve kterých nechybí i známé tváře české filmografie. Pohádky na televizních obrazovkách dětem přečtou kupříkladu Jiří Lábus, Václav Vydra i Matouš Ruml. Na program navíc přibyla i animovaná encyklopedie Ty Brďo!, Písničkohraní nebo pořad Michalovy barvy v čele s mezi dětmi oblíbeným Michalem Nesvadbou.

Déčko láká děti i na příběhy exponátů uložených v českých sbírkách v pořadu Noc v muzeu, kterým provádí Oldřich Vízner a Anna Polívková. Legendy z českých dějin dětem přibližuje pořad Lovci záhad – země příběhů a herci z divadla Sklep v Písničkohraní ztvárňují skladby z dílny známých autorů. V neposlední řadě přišla ČT:D také s novým Večerníčkem s názvem Bílá paní na hlídání, na které spolupracuje s Francouzským institutem francouzštiny. K Večerníčku navíc tvůrci připravují i sérii výukových doplňků.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

Český válečný veterán rozpohyboval poraněnou páteř vlastním vynálezem. Teď ho nabízí světu

Aboridžinské tajemství tréninku paměti předčí i metodu ze seriálu Sherlock

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Za peníze si štěstí nekoupíš. Pracovní úspěchy nepředčí rodinné zázemí. Radost se skrývá v …