Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Švýcaři vyrábí čokoládu, která v teple neroztaje

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Švýcarská společnost Barry Callebaut, která je největším světovým výrobcem čokolády, zahájila prodej čokolády odolné proti vysokým teplotám. Reagovala tak na klasický problém s rozpouštějící se čokoládou, když se dostane do tepla.

Společnosti vyrábějící čokoládu také řeší často problém s obchody, ve kterých chybí klimatizace, a klasické i luxusní čokolády ve svých obalech roztávají. Nová čokoláda odolá teplotám až 38 stupňů Celsia, což je o čtyři stupně více, než je obvyklé. A to bez toho, že by bylo nutné měnit její typickou chuť.

K výrobě společnost popohnala kromě roztávání čokolády i stagnace poptávky po čokoládě. „Růst v Evropě a Severní Americe dost zpomaluje. Ale například v zemích Blízkého východu je čokoláda stále méně populární než sušenky – čokoláda je drahá, je tam nedostatečná distribuční síť a málo prodejců, kteří mají k dispozici chladné prostory k uskladnění. Produkt odolný vůči teplu by mohl vyřešit nejméně polovinu problémů,“ vysvětlil pro Financial Times generální ředitel Barry Callebaut Antoine de Saint-Affrique.

Čokoláda odolná vůči horku se na trzích objevila již během druhé světové války, kdy potravinářská společnost Hershey posílala americkým vojákům takzvané tropické čokolády. Ta ale na rozdíl od dnešních novinek měla horší chuť než čokolády klasické. V současné sobě se novým složení čokolády zabývají i další firmy, a to například již zmíněná firma Hershey nebo švýcarská společnost Nestlé. Nestlé má dle posledních informací neroztávající čokolády prodávat do tří let.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

Tento roztomilý robotický mazlíček vás zahřeje u srdce a ochrání váš domov

Stromy jsou velcí pomocníci. Zeleň v New Yorku pohlcuje obrovské množství oxidu uhličitého

Kaufland válí. Patří mezi nejlepší obchodníky v udržitelnosti

Ostravští lékaři objevili způsob, jak pomoci s bojem proti rakovině kostní dřeně

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Staňte se pány svých snů. Pusťte se do lucidního snění

Inspirace z knihovny: Staňte se pány svých snů. Pusťte se do lucidního snění

Jaké to je řídit své sny? Je to vůbec možné? A hlavně – jak to udělat? Pokud vás sem tam napadaly…