Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Švýcaři vyrábí čokoládu, která v teple neroztaje

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Švýcarská společnost Barry Callebaut, která je největším světovým výrobcem čokolády, zahájila prodej čokolády odolné proti vysokým teplotám. Reagovala tak na klasický problém s rozpouštějící se čokoládou, když se dostane do tepla.

Společnosti vyrábějící čokoládu také řeší často problém s obchody, ve kterých chybí klimatizace, a klasické i luxusní čokolády ve svých obalech roztávají. Nová čokoláda odolá teplotám až 38 stupňů Celsia, což je o čtyři stupně více, než je obvyklé. A to bez toho, že by bylo nutné měnit její typickou chuť.

K výrobě společnost popohnala kromě roztávání čokolády i stagnace poptávky po čokoládě. „Růst v Evropě a Severní Americe dost zpomaluje. Ale například v zemích Blízkého východu je čokoláda stále méně populární než sušenky – čokoláda je drahá, je tam nedostatečná distribuční síť a málo prodejců, kteří mají k dispozici chladné prostory k uskladnění. Produkt odolný vůči teplu by mohl vyřešit nejméně polovinu problémů,“ vysvětlil pro Financial Times generální ředitel Barry Callebaut Antoine de Saint-Affrique.

Čokoláda odolná vůči horku se na trzích objevila již během druhé světové války, kdy potravinářská společnost Hershey posílala americkým vojákům takzvané tropické čokolády. Ta ale na rozdíl od dnešních novinek měla horší chuť než čokolády klasické. V současné sobě se novým složení čokolády zabývají i další firmy, a to například již zmíněná firma Hershey nebo švýcarská společnost Nestlé. Nestlé má dle posledních informací neroztávající čokolády prodávat do tří let.

Zdroj: ČTK

Související články

Společnost

Odborník na čokoládu z Cambridge

Společnost

Čokoláda bude ještě zdravější

Inspirace

Neznámý se po více než 40 letech omluvil obchodu za krádež dvou tabulek čokolády

Inspirace

Stařík rozdává kolemjdoucím čokolády. Už víc než deset let

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.