Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Odborník na čokoládu z Cambridge

Přání mnohých bylo vyslyšeno. Britská univerzita v Cambridge nabízí možnost získat doktorát z toho nejsladšího oboru – z čokolády.

V rámci studia chemického inženýrství a biotechnologie na univerzitě v Cambridgi hledají výzkumníka, který by zabránil rozpouštění čokolády v teplém prostředí. Jak informovala BBC, šanci má každý. Ať jste vědec nebo běžný milovník této sladkosti, můžete se o titul PhD z prestižní univerzity ucházet i vy.

Tři a půl roku studia jsou plně financovány, přičemž ti nejúspěšnější kandidáti budou úzce spolupracovat s nejprestižnějšími odborníky, kteří mají obrovské zkušenosti v oblasti technologie potravin.

Úkolem studentů bude prozkoumat faktory, které zapříčiňují rozpouštění čokolády při teplotě lidského těla, a dále ji vyrobit takovým způsobem, aby zůstala v pevném stavu a udržela si kvalitativní vlastnosti požadované zákazníky. Tedy tak, jako by byla uskladněná a prodávaná při klimatických podmínkách mírného pásma a nerozpouštěla se ani při vyšších teplotách.

Projekt je však převážně experimentem, jak univerzita sama uvedla. Od zájemců budou vyžadovány znalosti matematické, fyzikální, chemické, nebo v oblasti materiálových věd a inženýrství po dobu nejméně 4 let předchozího studia.

Chcete spojit příjemné s užitečným? Přihlaste se i vy do tohoto nového oboru. A pozor, čas máte už jen do 29. srpna.

Zdroj: http://www.topky.sk/cl/13/1417939/Zaujimava-moznost-studia–Kde-mozete-ziskat-doktorat-z-cokolady-;  http://www.bbc.com/news/uk-england-cambridgeshire-28787676;  http://www.independent.co.uk/news/education/education-news/best-job-in-the-world-doctor-of-chocolate-sought-by-cambridge-university-9674156.html

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.