Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Odborník na čokoládu z Cambridge

Přání mnohých bylo vyslyšeno. Britská univerzita v Cambridge nabízí možnost získat doktorát z toho nejsladšího oboru – z čokolády.

V rámci studia chemického inženýrství a biotechnologie na univerzitě v Cambridgi hledají výzkumníka, který by zabránil rozpouštění čokolády v teplém prostředí. Jak informovala BBC, šanci má každý. Ať jste vědec nebo běžný milovník této sladkosti, můžete se o titul PhD z prestižní univerzity ucházet i vy.

Tři a půl roku studia jsou plně financovány, přičemž ti nejúspěšnější kandidáti budou úzce spolupracovat s nejprestižnějšími odborníky, kteří mají obrovské zkušenosti v oblasti technologie potravin.

Úkolem studentů bude prozkoumat faktory, které zapříčiňují rozpouštění čokolády při teplotě lidského těla, a dále ji vyrobit takovým způsobem, aby zůstala v pevném stavu a udržela si kvalitativní vlastnosti požadované zákazníky. Tedy tak, jako by byla uskladněná a prodávaná při klimatických podmínkách mírného pásma a nerozpouštěla se ani při vyšších teplotách.

Projekt je však převážně experimentem, jak univerzita sama uvedla. Od zájemců budou vyžadovány znalosti matematické, fyzikální, chemické, nebo v oblasti materiálových věd a inženýrství po dobu nejméně 4 let předchozího studia.

Chcete spojit příjemné s užitečným? Přihlaste se i vy do tohoto nového oboru. A pozor, čas máte už jen do 29. srpna.

Zdroj: http://www.topky.sk/cl/13/1417939/Zaujimava-moznost-studia–Kde-mozete-ziskat-doktorat-z-cokolady-;  http://www.bbc.com/news/uk-england-cambridgeshire-28787676;  http://www.independent.co.uk/news/education/education-news/best-job-in-the-world-doctor-of-chocolate-sought-by-cambridge-university-9674156.html

Související články

Zaručeně zlepší den

Oprava díry v ozonové vrstvě byla úspěšná. Jak se z toho můžeme poučit do budoucna?

Zapomenuté poklady: podivné věci, které lidé zanechávají v knihách v knihovně

Vodních světů ve vesmíru je nejspíš nespočet

Čech se stal mistrem světa. V jaké disciplíně zabodoval?

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Staňte se pány svých snů. Pusťte se do lucidního snění

Inspirace z knihovny: Staňte se pány svých snů. Pusťte se do lucidního snění

Jaké to je řídit své sny? Je to vůbec možné? A hlavně – jak to udělat? Pokud vás sem tam napadaly…