Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Odborník na čokoládu z Cambridge

Přání mnohých bylo vyslyšeno. Britská univerzita v Cambridge nabízí možnost získat doktorát z toho nejsladšího oboru – z čokolády.

V rámci studia chemického inženýrství a biotechnologie na univerzitě v Cambridgi hledají výzkumníka, který by zabránil rozpouštění čokolády v teplém prostředí. Jak informovala BBC, šanci má každý. Ať jste vědec nebo běžný milovník této sladkosti, můžete se o titul PhD z prestižní univerzity ucházet i vy.

Tři a půl roku studia jsou plně financovány, přičemž ti nejúspěšnější kandidáti budou úzce spolupracovat s nejprestižnějšími odborníky, kteří mají obrovské zkušenosti v oblasti technologie potravin.

Úkolem studentů bude prozkoumat faktory, které zapříčiňují rozpouštění čokolády při teplotě lidského těla, a dále ji vyrobit takovým způsobem, aby zůstala v pevném stavu a udržela si kvalitativní vlastnosti požadované zákazníky. Tedy tak, jako by byla uskladněná a prodávaná při klimatických podmínkách mírného pásma a nerozpouštěla se ani při vyšších teplotách.

Projekt je však převážně experimentem, jak univerzita sama uvedla. Od zájemců budou vyžadovány znalosti matematické, fyzikální, chemické, nebo v oblasti materiálových věd a inženýrství po dobu nejméně 4 let předchozího studia.

Chcete spojit příjemné s užitečným? Přihlaste se i vy do tohoto nového oboru. A pozor, čas máte už jen do 29. srpna.

Zdroj: http://www.topky.sk/cl/13/1417939/Zaujimava-moznost-studia–Kde-mozete-ziskat-doktorat-z-cokolady-;  http://www.bbc.com/news/uk-england-cambridgeshire-28787676;  http://www.independent.co.uk/news/education/education-news/best-job-in-the-world-doctor-of-chocolate-sought-by-cambridge-university-9674156.html

Související články

Zaručeně zlepší den

Nemusíte běhat maratony. Zrychlit metabolismus sedavých lidí umí i jediná fyzická aktivita

Čeští vědci skórují v boji proti koronaviru. Nová protilátka je účinná na všechny hlavní mutace

Pražský hrad je hvězdou Instagramu. Porazil konkurenci z celého světa

O krásných duších ve škaredých tělech. Češi připravují animovaný film o hovínkách

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…