Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Den diabetu v Brně připomíná osvětová akce i speciální kuličky v orloji

Zdroj fotografie: brno.cz

Nechat si zdarma zkontrolovat hladinu cukru v krvi, krevní tlak nebo procento tuku v těle, naučit se vyšetřit si prsa nebo varlata, ale také třeba zjistit, jak si správně mýt ruce. To mohou Brňané tento víkend v Obchodním centru Olympia, kde studenti medicíny pořádají osvětovou akci ku příležitosti světového dnu diabetu. Ten připadá na 14. listopadu.

Letos se organizátoři sdružení v mezinárodní neziskové organizaci IFMSA rozhodli zaměřit na téma „Diabetes a rodina“. Protože právě v rodině a jejím životním stylu se podle nich skrývají možnosti, jak jednomu z nejrozšířenějších civilizačních onemocnění předcházet. Zatímco diabetes 1. typu přichází nečekaně a bez přičinění pacienta, diabetes 2. typu se může odvíjet od nezdravého životního stylu, nedostatku pohybu nebo nadměrného stresu. „Proto je důležité, aby se celá rodina držela zásad zdravého stravování a věnovala se společně pohybu,“ vysvětluje za pořadatele Romana Opatřilová. Lidé se mohou přijít nechat zkontrolovat a přiučit se tento víkend od 10 do 20 hodin do OC Olympia Brno.

Kromě toho můžou nyní Brňané ulovit speciální kuličku z orloje. Limitovaná edice jedenácti kuliček je označená modrým kruhem, který symbolizuje právě boj proti diabetu. Deset kuliček vypadne do 14. listopadu vždy v jedenáct hodin z orloje na náměstí Svobody, o jedenáctou si zasoutěží účastníci osvětové akce v Olympii.

Související články

Zaručeně zlepší den

Nový korpus české poezie je neobsáhlejší na světě

Lidé vás mají raději, než si myslíte. Vědci přišli na to, proč

Úspora energií? Omezte „upíří sílu“ vašich spotřebičů

Práce z domova jako právo. Kdo si ji nyní bude moci nárokovat?

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na duševní retreat. Kniha herečky Vlastiny Kounické Svátkové vás provede

Inspirace z knihovny: Vydejte se na duševní retreat. Kniha herečky Vlastiny Kounické Svátkové vás provede

Lidé jsou křehcí jako sníh a každý z nás potřebuje občas místo pro sebe. To se ve své prvotině…