Studenti v rámci projektu MUNISS zpracovávali v uplynulém roce návrhy na zlepšení města Brna. Spolupracovali při tom s odborníky z města. Navrhli třeba oživení areálu Špitálky nebo vybudování stezky v oblacích na bývalé chladicí věži tepláren. Projekty se nyní začne zabývat brněnský magistrát.
Studenti čtyř univerzit se zapojili do mezinárodní studentské soutěže MUNISS. V týmech hledali cesty, jak rozvíjet předem dané lokality v Brně a v Bratislavě. Mezi hlavní témata patřilo to, jak přebudovat Špitálku na chytrou čtvrť a jak zlepšit areál Kraví hory. U poroty uspěl projekt Špitálka od studentů z VUT a STU v Bratislavě. Ti chtějí změnit tuto čtvrť na lákavé bydlení, které je současně šetrné k životnímu prostředí – a to díky chytrému hospodaření s vodou nebo energiemi. Areál tepláren by současně přebudovali na park s industriálními prvky.
Tým oceněný druhým místem chtěl zase z nefunkční chladící věže v areálu tepláren vybudovat stezku v oblacích. „Točitá rampa na vrchol věže by nabízela vyhlídku na město. Jelikož je věž viditelná z velké dálky, byla by hlavním lákadlem do Smart parku, ve který by se proměnila nevyužívaná část tepláren. Šlo by o zábavně-informační centrum na způsob Vida parku na výstavišti,“ upřesnili pro Brněnskou drbnu svůj návrh studenti. Soutěž se koná i další rok. Studenti se do ní mohou hlásit od října.
Zdroj: brnenskadrbna.cz
Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt
GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…
Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.
Inspirace z knihovny: Poetický příběh o pouti jednoho hlemýždě vykouzlí úsměv na tváři nejen dětem
Putovat světem a životem doslova hlemýždím tempem nemusí být nutně na škodu. Zvolnit v dnešní…