Společnost Bell Helicopter sází na Prahu

Americký výrobce vrtulníků, společnost Bell Helicopter, se při řešení otázky, kde vybudovat svou centrálu v Evropě, rozhodl pro Prahu. Postavil zde zázemí a bude odtud distribuovat vrtulníky do všech zemí Evropy. Společnost chce tímto krokem zvýšit svůj podíl na evropském trhu.

Pro společnost Bell Helicopter je evropský trh s vrtulníky druhým největším na světě. Stávající situaci však považuje za nedostatečnou. To jsou hlavní důvody, proč se americká firma rozhodla zřídit svou centrálu v Evropě, konkrétně v Praze. Odtud bude koordinovat dodávky po celé Evropě, poskytovat servisní služby, a také upravovat vrtulníky podle individuálních přání zákazníků.

V pražské centrále nyní pracuje okolo třiceti zaměstnanců, z nichž tvoří největší podíl specializovaní technici. V případě úspěchu na evropském trhu má společnost v plánu své řady nadále rozšiřovat. Bell Helicoper patří do americké skupiny Textron. Ta vyrábí také letadla Cessna, terénní vozidla, zařízení pro armádu, letectví a automobilový průmysl nebo golfové vozíky. Její stopu nalezneme i v České republice. V Kněževci vyrábí komponenty pro automobily.

Zdroj: http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-evropa/c1-62499640-americky-bell-helicopter-chysta-expanzi-za-svou-evropskou-centralu-si-zvolil-prahu

Související články

Zaručeně zlepší den

Vědci objevili v krvi pacienta protilátku, která ničí koronavirus

Česká pošta přepravuje zásilky s rouškami zadarmo

V České republice už fungují první rouškomaty

Uklízejte jako žako. Papoušci v Abú Dhabí pomáhají udržovat parky

Inspirativní rozhovor

Tomáš Adamec

Přečtěte si příběh dvacetiletého studenta, který svým nadšením a pílí zlepšuje kvalitu života ve své obci.

Tomáš Adamec