Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Keňská divočina slaví. Rukou pytláka loni nezemřel ani jeden nosorožec

Ilustrační foto: Pexels

Skvělá zpráva pro africkou přírodu i milovníky zvířat! Loňský, obecně nepříliš veselý rok se na keňské divočině podepsal velmi pozitivně. Po více než dvou dekádách se žádný ze zdejších nosorožců nestal obětí pytláků.

Loni poprvé za 21 let zaznamenal Kenya Wildlife Service (KWS) nulový počet upytlačených nosorožců. Zabití nosorožců pytláky se snížilo ze svého maxima 59 případů z roku 2013 na loňskou nulu. Ta byla naposledy evidována v roce 1999,“ uvedl ředitel KWS John Waweru. Dařilo se i v ochraně slonů. Ochránci zaznamenali nejméně případů upytlačených sloních jedinců v historii fungování KWS, a to pouhých jedenáct. V roce 2012 jich přitom bylo 384.

Boj s pytláky byl loni úspěšný také v jiných státech. Už dříve jsme informovali o situaci v Jihoafrické republice, kde se meziroční čísla zlepšila o třetinu. Situaci pravděpodobně napomohla i opatření proti šíření koronaviru. V Keni však zdůrazňují především vliv dlouhodobého a systematického úsilí o potlačení pytláctví.

Zdroj: Anadolu Agency

Související články

Zaručeně zlepší den

Zahradničení léčí psychiku a zvyšuje fyzickou kondici, potvrdila nová studie

Zvířecí terapie vrací lidem chuť do života. S delfíny je to neuvěřitelný zážitek, říká spoluzakladatelka Pomocných tlapek Michaela Freeman

Nový protinádorový přípravek pomůže prvním pacientům

Jedlá potravinářská fólie potěší životní prostředí a udrží jídlo déle čerstvé

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…