Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Pytláci mají utrum. Protipandemická opatření nahrávají ochraně nosorožců

Zdroj fotografie: Pixabay

Pytlačení v Jihoafrické republice (JAR) je podle nejnovějších údajů na ústupu. Počet nosorožců zabitých v tamních národních parcích pytláky klesl minulý rok o 33 procent. Informovalo o tom místní ministerstvo životního prostředí.

Zabitých nosorožců bylo loni o dvě stě méně než předchozí rok. Pravděpodobně tomu napomohla opatření zavedená v rámci boje s koronavirovou nákazou, která v zemi omezila pohyb. Největší jihoafrický národní park za minulý rok zaznamenal celkem 1573 pytláckých aktivit, což je o 21,9 procenta méně než v roce 2019. Zároveň šlo o šestý rok v řadě, kdy je pytláctví v této zemi na ústupu.

Krugerův národní park, jedno z hlavních turistických lákadel Jihoafrické republiky, je domovem největší světové populace nosorožců. Jejich počet však podle správy jihoafrických národních parků od roku 2013 klesl o 59 procent. Nyní rezervace čítá 3529 nosorožců tuponosých a 268 nosorožců dvourohých. V JAR se proto dlouhodobě snaží s pytlačením bojovat. V uplynulém roce například vycvičili skupinu psů, aby divočinu chránili.

Zdroj: Ekolist

Související články

Zaručeně zlepší den

Lidé budou žít na Měsíci už v tomto desetiletí, očekává NASA

17letý student objevil během stáže v NASA novou planetu

Teleskop Jamese Webba umožnil detailní výzkum atmosféry exoplanety mimo solární systém

Některá zvířata mají podobné zlozvyky jako lidé. Třeba dloubání se v nose

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Za peníze si štěstí nekoupíš. Pracovní úspěchy nepředčí rodinné zázemí. Radost se skrývá v …