Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Purpurové Česko. Předčasně narozené děti podpoříte nákupem háčkovaného srdce

Zdroj ilustrační fotografie: Pexels

Památky napříč Českou republikou i desítky specializovaných pracovišť se dnes v noci rozzáří purpurovou barvou. Symbolicky před termínem tak zahájí oslavy Světového dne předčasně narozených dětí, který připadá na 17. listopadu. Ocenění se díky neziskové organizaci Nedoklubko dočkají lékaři i rodiče nedonošených dětí. Darovat purpurové srdce jim můžete i vy.

Nezisková organizace Nedoklubko se osvětě a pomoci rodinám s předčasně narozenými dětmi věnuje v České republice už několik let. Přesto, že letos se oslavy musí obejít bez plánovaných workshopů a společenských akcí, připravilo Nedoklubko řadu aktivit pro širokou veřejnost i zdravotníky. „Světový den si připomeneme na více než třiceti pracovištích, kde pečují o předčasně narozená miminka,“ uvádí Nedoklubko. Cílem akce je nejen poděkovat a odměnit zdravotníky za jejich péči, ale i vyzdvihnout výsledky neonatologie v České republice a v průběhu celého měsíce upozornit na problematiku předčasného porodu.

Zdroj fotografie: Nedoklubko

Organizace na všechna oddělení, kde se o nedonošená miminka starají, rozdá svítící purpurové řetězy, plakáty s děkovnými vzkazy rodičů i dárkové boxy pro lékaře, sestřičky i další personál. Také čerstvé maminky nedonošených dětí se mohou během listopadu těšit na milý dárek. Nedoklubko je odmění léčivými balíčky s informačními materiály i upomínkovými předměty.

Symbolem podpory pro předčasně narozené děti a jejich rodiny se stalo purpurové srdce. To si můžete na stránkách neziskové organizace koupit, nebo se přímo zapojit do jejich výroby. O obrázky z oslav Světového dne se pak podělte s ostatními pod hashtagem #purpurovylistopad a #purpurovecesko. „Sdílejte fotografie s vaším purpurovým srdcem na dlani, purpurovou stuhou na klopě, nebo třeba na kočárku, fotografie u naší fotostěny v perinatologickém centru, v purpurovém oblečení či u nasvícené budovy ve vašem městě. Společně tak zvýšíme povědomí o předčasně narozených dětech a péči o ně,“ vyzývá na svém Facebooku Nedoklubko.

Související články

Zaručeně zlepší den

Náplast, která zaznamená stav vašich orgánů. Seznamte se s novinkou na poli medicíny

Češi se v období pandemie a inflace častěji obrací na second-hand obchody

Ohroženým tygrům se daří. Jejich počet překvapil i ochránce přírody

Budiž světlo z Česka v Sydney

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny. Papírová spižírna přehledně poradí, jak neplýtvat

Inspirace z knihovny. Papírová spižírna přehledně poradí, jak neplýtvat

Víte, jak správně skladovat konkrétní potraviny? Jak zužitkovat suroviny do posledního kousku? Nebo…