Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Projekt Objetí je víc než hračka pomáhá dětem v dětských domovech

Zdroj fotografií: archiv Kampaně, Dobré víly

Hračky a jiná materiální pomoc dětem v dětských domovech lásku nenahradí. Nový projekt Objetí je víc než hračka však zájemcům umožňuje těmto dětem darovat to nejcennější.

Iniciativa Dobré víly dětem se již od roku 2015 věnuje dětem v dětských domovech a podporuje pěstounské rodiny. Jejich vánoční projekt Objetí je víc než hračka nyní umožňuje zájemcům darovat dětem čas s jednou ze zapojených Dobrých víl. A přeneseně jim tak nadělit lásku a objetí, které žádná hračka či oblečení nenahradí.

Dobré víly momentálně pravidelně spolupracují pouze se třemi dětskými domovy, aby byl zajištěn opravdu osobní přístup a mohlo dojít k vytvoření pouta. Aby předešli citové deprivaci, kterou děti v ústavní péči často trpí, dávají jim to nejcennější – čas, pozornost a lásku. „Dětem pomáháme s přípravou do školy a rozvíjíme je v tom, co je baví. Společně s dětmi se vzděláváme, posilujeme jejich samostatnost a sebedůvěru,“ shrnují iniciátorky projektu na svých webových stránkách.

Nový projekt mohou zájemci finančně podpořit na webu, a poslat tak Dobrou vílu k dalším dětem. Kromě dobrého pocitu obdrží také dárkový certifikát s příběhem konkrétního dítěte.

Související články

Rozhovor

Práce kolem zvířat nikdy nekončí, říká Lenka Vrabcová ze spolku Bajan na ochranu koní

Společnost

Různé druhy lásky rozzáří různé části mozku

Příroda a ekologie

Při hraní se psy dostávají děti nával hormonu lásky

Inspirace

Nejlepší dárky pro vnoučata

Podpořte Pozitivní zprávy

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…

Zaručeně zlepší den

Švédsko nabídne lidem vlastní ostrov na rok

„Těžba hub“ by se mohla stát levným způsobem, jak získat vzácné zeminy z průmyslového odpadu

Technologie otevírají neslyšícím nový zážitek ze sportu

Myši dokážou pomáhat svým bezvládným druhům

Inspirativní rozhovor

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Staňte se pány svých snů. Pusťte se do lucidního snění

Inspirace z knihovny: Staňte se pány svých snů. Pusťte se do lucidního snění

Jaké to je řídit své sny? Je to vůbec možné? A hlavně – jak to udělat? Pokud vás sem tam napadaly…