Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Projekt Hero Clan pomáhá neziskovkám díky spojení s dobrovolníky

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Archiv Hero Clan

Chuť dělat smysluplnou věc a zároveň pomoct neziskovkám stála před dvěma lety u zrodu projektu Hero Clan. Ten vytváří neveřejnou databázi dobrovolníků, díky které je pak může jednoduše propojit s neziskovými organizacemi.

„Bavily jsme se se zástupci různých neziskových organizací a zjistily, že jim často chybí pomoc od expertů. Ať už se jedná o sociální sítě, právní poradenství nebo třeba grafické práce,“ vzpomíná na zrod myšlenky projektu jedna ze dvou zakladatelek Veronika Kovářová.

Společně s Kateřinou Vondrákovou tak založily Hero Clan. „Rozhodly jsme se pomáhat neziskovkám, protože si ceníme jejich práce a nasazení a vnímáme je jako potřebné. Propojováním s expertními dobrovolníky jim šetříme čas a peníze, s dobrovolníkem do organizace často přijde i nová energie,“ říkají zakladatelky.

Dobrovolníci se do projektu mohou zapojit vyplněním krátkého formuláře. Obdobný vyplňují i neziskové organizace. Tzv. Hero Hunter zájemce poté kontaktuje a se zástupcem organizace doladí zadání, aby bylo jasně definované. „Poté vybereme z databáze toho správného hrdinu a s požadavkem ho oslovíme. Dobrovolník má vždy možnost rozhodnout se, zda má na spolupráci čas a chuť. Pokud souhlasí, s neziskovou organizací ho propojíme,“ vysvětluje Kovářová. Hero Hunter dohlíží na spolupráci i později. Oběma stranám je připraven pomoct a sbírá od nich zpětnou vazbu pro další spolupráci.

Za dva roky fungování má projekt ve své databázi přes 760 zapsaných hrdinů a 240 zrealizovaných propojení. V minulosti získal také ocenění v rámci Social Impact Award.

Související články

Zaručeně zlepší den

Nemůžete v noci spát? Vědci zjistili, co pomáhá proti nespavosti

Světová fotosoutěž roztomilých zvířat má finalisty. Je mezi nimi i fotka z Česka

Češi přišli s lékem na rakovinu. Nyní ho testují první pacienti

Vědci objevili nové výhody roušek. Zmírňují průběh nemoci a můžou nahradit očkování

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.