Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Projekt Hero Clan pomáhá neziskovkám díky spojení s dobrovolníky

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Archiv Hero Clan

Chuť dělat smysluplnou věc a zároveň pomoct neziskovkám stála před dvěma lety u zrodu projektu Hero Clan. Ten vytváří neveřejnou databázi dobrovolníků, díky které je pak může jednoduše propojit s neziskovými organizacemi.

„Bavily jsme se se zástupci různých neziskových organizací a zjistily, že jim často chybí pomoc od expertů. Ať už se jedná o sociální sítě, právní poradenství nebo třeba grafické práce,“ vzpomíná na zrod myšlenky projektu jedna ze dvou zakladatelek Veronika Kovářová.

Společně s Kateřinou Vondrákovou tak založily Hero Clan. „Rozhodly jsme se pomáhat neziskovkám, protože si ceníme jejich práce a nasazení a vnímáme je jako potřebné. Propojováním s expertními dobrovolníky jim šetříme čas a peníze, s dobrovolníkem do organizace často přijde i nová energie,“ říkají zakladatelky.

Dobrovolníci se do projektu mohou zapojit vyplněním krátkého formuláře. Obdobný vyplňují i neziskové organizace. Tzv. Hero Hunter zájemce poté kontaktuje a se zástupcem organizace doladí zadání, aby bylo jasně definované. „Poté vybereme z databáze toho správného hrdinu a s požadavkem ho oslovíme. Dobrovolník má vždy možnost rozhodnout se, zda má na spolupráci čas a chuť. Pokud souhlasí, s neziskovou organizací ho propojíme,“ vysvětluje Kovářová. Hero Hunter dohlíží na spolupráci i později. Oběma stranám je připraven pomoct a sbírá od nich zpětnou vazbu pro další spolupráci.

Za dva roky fungování má projekt ve své databázi přes 760 zapsaných hrdinů a 240 zrealizovaných propojení. V minulosti získal také ocenění v rámci Social Impact Award.

Související články

Zaručeně zlepší den

Po dobu 4 měsíců můžete poměřit síly s IZS v darování krve, každá kapka se počítá

Vzácné bílé slůně se vykutálelo na svět v Barmě. Symbolizuje štěstí a prosperitu

Lidé opouští města. Home office umožňuje práci na dálku

Pošlete přátelům nečekanou zprávu nebo vzkaz. Zlepší jim to den, říká studie

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Řízky nechte doma. Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka si zaručeně vychutnáte

Inspirace z knihovny: Řízky nechte doma. Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka si zaručeně vychutnáte

Už druhé prázdniny po sobě bude velká část Čechů trávit dovolenou v tuzemsku. Letos na jaře vyšla…