Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Projekt Hero Clan pomáhá neziskovkám díky spojení s dobrovolníky

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Archiv Hero Clan

Chuť dělat smysluplnou věc a zároveň pomoct neziskovkám stála před dvěma lety u zrodu projektu Hero Clan. Ten vytváří neveřejnou databázi dobrovolníků, díky které je pak může jednoduše propojit s neziskovými organizacemi.

„Bavily jsme se se zástupci různých neziskových organizací a zjistily, že jim často chybí pomoc od expertů. Ať už se jedná o sociální sítě, právní poradenství nebo třeba grafické práce,“ vzpomíná na zrod myšlenky projektu jedna ze dvou zakladatelek Veronika Kovářová.

Společně s Kateřinou Vondrákovou tak založily Hero Clan. „Rozhodly jsme se pomáhat neziskovkám, protože si ceníme jejich práce a nasazení a vnímáme je jako potřebné. Propojováním s expertními dobrovolníky jim šetříme čas a peníze, s dobrovolníkem do organizace často přijde i nová energie,“ říkají zakladatelky.

Dobrovolníci se do projektu mohou zapojit vyplněním krátkého formuláře. Obdobný vyplňují i neziskové organizace. Tzv. Hero Hunter zájemce poté kontaktuje a se zástupcem organizace doladí zadání, aby bylo jasně definované. „Poté vybereme z databáze toho správného hrdinu a s požadavkem ho oslovíme. Dobrovolník má vždy možnost rozhodnout se, zda má na spolupráci čas a chuť. Pokud souhlasí, s neziskovou organizací ho propojíme,“ vysvětluje Kovářová. Hero Hunter dohlíží na spolupráci i později. Oběma stranám je připraven pomoct a sbírá od nich zpětnou vazbu pro další spolupráci.

Za dva roky fungování má projekt ve své databázi přes 760 zapsaných hrdinů a 240 zrealizovaných propojení. V minulosti získal také ocenění v rámci Social Impact Award.

Související články

Zaručeně zlepší den

Orient Express míří na moře. Vypluje jako největší plachetnice světa

Lidská výška v Miláně se nezměnila od římské éry, říká studie

Jak předejít demenci? Vědci ji dovedou odhalit už devět let před diagnózou

Průlomový zeměpisný objev: Země má další vrstvu zemského jádra

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Staňte se mistrem tvůrčího psaní díky Kreativnímu zápisníku

Inspirace z knihovny: Staňte se mistrem tvůrčího psaní díky Kreativnímu zápisníku

Potřebujete rozvinout svou kreativitu a baví vás hrát si se slovy? Pak je Kreativní zápisník od…