Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Pro balíček i o půlnoci. Zásilkovna spouští nový projekt, pomůže lidem ve městech i vesnicích

2 minuty radosti
Stačí chytrý telefon a balíček si vyzvedne každý. Zdroj fotografie: Zásilkovna

Získat svůj vysněný balíček bude opět o něco snadnější. Zásilkovna, přední česká přepravní společnost, přichází na trh s novinkou – soběstačnými výdejními místy Z-BOXy.

Tato výdejní místa ke svému provozu potřebují minimum energie, jelikož jsou napájená solárním panelem. Další jejich výhoda spočívá v ovládání přes mobilní aplikaci Zásilkovna. V letošním roce plánuje společnost v České republice spustit až 150 Z-BOXů, zejména v menších městech a vesnicích. Boxy mohou doplnit služby České pošty, která v těchto lokalitách omezuje provoz svých poboček. „Pro nás je Z-BOX jednoduchá a moderní služba, která rozšiřuje možnosti pro naše obyvatele. Zásilky si zde mohou vyzvedávat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, podle toho, jak sami preferují,“ uvedl Norbert Hlaváček, starosta obce Jenštejn, kde byl Z-BOX instalován.

Jak to funguje? Jakmile řidič doručí zásilku do Z-BOXu, obdrží zákazník informační e-mail, SMS zprávu a notifikaci do aplikace Zásilkovna. Od té chvíle je možné si zásilku vyzvednout. K obsluze stačí mít na chytrém telefonu nainstalovanou aplikaci a zapnuté Bluetooth. Při příchodu k Z-BOXu se aplikace pomocí Bluetooth sama automaticky spáruje a otevře schránku s danou zásilkou. Za doručení zásilky se platí online.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tenistky budou moci při Wimbledonu nosit tmavé oblečení. Kvůli menstruaci

Vyšetření, které zachraňuje tisíce životů. Rakovinu tlustého střeva lze včas zachytit a vyléčit

Putovní výstava fotografií na podporu lidí trpících ztrátou vlasů se přesouvá do Prahy

Najdou deštné pralesy další zastání? Nová aliance má prosadit jejich větší ochranu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Četba knih je jednou z nejstarších volnočasových aktivit. Jejím prostřednictvím lze zprostředkovat…