Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Pražské vánoční trhy vyhrály první místo v anketě o nejlepší prázdninovou destinaci

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Webový server 10best.com zařadil vánoční trhy v Praze mezi nejlepší destinace, které mohou lidé z celého světa o Vánocích navštívit.

Pražské trhy je zaujaly především magickou atmosférou, nádhernou výzdobou, všudypřítomnými světélky i velkým výběrem zboží na jednotlivých stáncích. Mimo jiné autory serveru ohromilo i samotné Staroměstské náměstí, kde se trhy pořádají, a v neposlední řadě i pražský vánoční strom. Na konci prosince dle výsledků ankety vyplynulo, že pražské trhy anketu na celé čáře vyhrály.

O pozitivní zprávě pro tuzemský turismus poprvé informoval americký server USA Today. „Umístění v prestižních zahraničních žebříčcích samozřejmě posiluje image města a zvyšuje zájem zahraničních turistů. V případě významného umístění v anketě USA Today lze samozřejmě počítat s pozitivním efektem,“ vysvětlila pro Idnes.cz mluvčí CzechTourism Martina Fišerová. Podle ní zaznamenala letos Praha zvýšený zájem turistů, což může být způsobeno právě častým umisťováním v mezinárodních žebříčcích.

Autoři webu nominovali místa z dvaceti zemí, přičemž dalších deset navrhli sami čtenáři stránek. Následovalo hlasování čtenářů, kteří vybírali tu nejlepší lokalitu. Hlasování bylo ukončeno 21. prosince, přičemž na prvním místě se umístily právě vánoční trhy v Praze, následované výletem do Puerto Rico a amerického městečka McAdenville. Daleko za Prahou skončil například i islandský Reykjavík či norské Tromso.

Související články

Z domova

Pražská zoo je čtvrtá nejlepší na světě

Byznys

TripAdvisor skončí s prodejem atrakcí ubližujících zvířatům

Na vánočních trzích v Brně poprvé vyzkouší vratné hrnečky

Brno má vánoční stromek z lesa s udržitelným hospodařením

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.