Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Pražské vánoční trhy vyhrály první místo v anketě o nejlepší prázdninovou destinaci

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Webový server 10best.com zařadil vánoční trhy v Praze mezi nejlepší destinace, které mohou lidé z celého světa o Vánocích navštívit.

Pražské trhy je zaujaly především magickou atmosférou, nádhernou výzdobou, všudypřítomnými světélky i velkým výběrem zboží na jednotlivých stáncích. Mimo jiné autory serveru ohromilo i samotné Staroměstské náměstí, kde se trhy pořádají, a v neposlední řadě i pražský vánoční strom. Na konci prosince dle výsledků ankety vyplynulo, že pražské trhy anketu na celé čáře vyhrály.

O pozitivní zprávě pro tuzemský turismus poprvé informoval americký server USA Today. „Umístění v prestižních zahraničních žebříčcích samozřejmě posiluje image města a zvyšuje zájem zahraničních turistů. V případě významného umístění v anketě USA Today lze samozřejmě počítat s pozitivním efektem,“ vysvětlila pro Idnes.cz mluvčí CzechTourism Martina Fišerová. Podle ní zaznamenala letos Praha zvýšený zájem turistů, což může být způsobeno právě častým umisťováním v mezinárodních žebříčcích.

Autoři webu nominovali místa z dvaceti zemí, přičemž dalších deset navrhli sami čtenáři stránek. Následovalo hlasování čtenářů, kteří vybírali tu nejlepší lokalitu. Hlasování bylo ukončeno 21. prosince, přičemž na prvním místě se umístily právě vánoční trhy v Praze, následované výletem do Puerto Rico a amerického městečka McAdenville. Daleko za Prahou skončil například i islandský Reykjavík či norské Tromso.

Související články

Zaručeně zlepší den

Existuje souvislost mezi migrénami a hladinou cukru v krvi, tvrdí genetici

Policie v Peru našla více než 600 let starou vykopávku. Vezl ji kurýr

Aplikace na odezírání ze rtů pomůže pacientům s problémy s mluvením

Němci se loučí s obezitou. Omezují reklamy na nezdravé jídlo

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Co kdybyste si mohli vybrat život, který chcete žít? Půlnoční knihovna tohle umožňuje

Inspirace z knihovny: Co kdybyste si mohli vybrat život, který chcete žít? Půlnoční knihovna tohle umožňuje

Půlnoční knihovna je doslova hitem, který naláká k četbě i spoustu nečtenářů. Stojí opravdu za to?…