Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Pražská zoo je čtvrtá nejlepší na světě

Zatímco loni byla zoo v Praze na sedmém místě, letos se vyhoupla na místo čtvrté. Zdroj: Jaroslav Šimek, Zoo Praha

Zoologická zahrada v Praze se umístila v celosvětovém žebříčku cestovatelského serveru TripAdvisor na čtvrtém místě. Na první příčku se zařadila zoo v americkém San Diegu, na druhou zoo na ostrově Tenerife a třetí místo obsadila zoo v Singapuru.

Největší cestovatelský server TripAdvisor každoročně vytváří podle hodnocení uživatelů žebříček nejlepších zoologických zahrad na celém světě. Zatímco loni byla zoo v Praze na sedmém místě, letos se vyhoupla na místo čtvrté.

„Vždycky můžeme být ještě lepší, ale teď už to bude – pokud jde o umístění – nesmírně obtížné, téměř nemožné. Přesto se budeme o to víc snažit. Děkuji všem, kdo v Zoo Praha pracují, kdo ji podporují a kdo ji navštěvují,“ uvedl na webových stránkách Zoo Praha její ředitel Miroslav Bobek.

Žebříčky berou v úvahu hodnocení milionů uživatelů a vytváří se na základě algoritmu, jenž zpracovává jak kvalitu, tak kvantitu hodnocení. První místo si letos odnesla zoo v San Diegu v Kalifornii, druhé místo zoo Loro Parque ve Španělsku a třetí singapurská zoo. Do první desítky se dále probojovala také vídeňská zoo, zoologická zahrada v Nebrasce a zoo ve Spojeném království.

Související články

Zaručeně zlepší den

Keňská inženýrka vyrábí z plastového odpadu cihly pětkrát pevnější než beton

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu