Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Kde se ve světě nejlépe najíst? V hodnocení uspěla i restaurace z Česka

Ilustrační foto: Pixabay

Soutěž o cestovateli nejlépe hodnocené restaurace světa zná své letošní vítěze. Ocenění s názvem Best of the Best Restaurants každoročně vyhlašuje portál TripAdvisor. „Je tu tolik dobrých věcí, které lze letos v létě i mimo něj objevovat. Bez ohledu na to, po čem toužíte, vám ocenění budou sloužit jako nabídka míst, kde uspokojíte své chutě,“ uvedl ředitel pohostinství na TripAdvisoru Martin Verdon-Roe.

Celkovým vítězem klání se stal podnik TheOldStamp House Restaurant v anglickém městě Ambleside. Kromě toho, že se tu pyšní nejlepším možným hodnocením oblíbenosti od hostů, může se restaurace pochlubit také michelinskou hvězdou, což je ocenění pro restaurace výjimečné kvality.

Kromě hlavní ceny letos cestovatelský portál TripAdvisor představil také pět nových celosvětových kategorií. Jedna z nich se jmenuje Picture-Perfect a oceňuje restaurace, ze kterých si návštěvníci odnesou nejen gurmánský zážitek, ale také silný dojem ze vzhledu restaurace. Vítězem se v tomto hodnocení stala Koral Restaurant na Bali, kde nad hlavami strávníků plavou ryby a lidé si tak zde mohou připadat jako v akváriu. Druhé místo v této kategorii pak obsadila pražská restaurace Le Grill.

Pražská restaurace Le Grill zaujala svým vizuálem. Foto: se svolením Le Grillu

Mezi veganskými restauracemi se nejlépe umístil řecký podnik Vegan Beat, který se specializuje na pokrmy tradiční kuchyně, jež připravuje ve vegetariánských a veganských variantách. Nejlepším místem na romantickou večeři ve dvou je pak podle cestovatelů italská restaurace Degusteria Italiana agli Uffizi.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vystřelování měsíčního prachu do vesmíru by mohlo zastavit globální oteplování

Policie v Peru našla více než 600 let starou vykopávku. Vezl ji kurýr

Vraťte se k jedné z nejoblíbenějších budovatelských her Pharaoh v nové předělávce

Lidé v zimě potřebují více spánku, zjistili vědci

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Lákala vás někdy představa, že si prostě sbalíte batoh a vyrazíte na druhý konec světa? Autorka…