Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Kde se ve světě nejlépe najíst? V hodnocení uspěla i restaurace z Česka

Ilustrační foto: Pixabay

Soutěž o cestovateli nejlépe hodnocené restaurace světa zná své letošní vítěze. Ocenění s názvem Best of the Best Restaurants každoročně vyhlašuje portál TripAdvisor. „Je tu tolik dobrých věcí, které lze letos v létě i mimo něj objevovat. Bez ohledu na to, po čem toužíte, vám ocenění budou sloužit jako nabídka míst, kde uspokojíte své chutě,“ uvedl ředitel pohostinství na TripAdvisoru Martin Verdon-Roe.

Celkovým vítězem klání se stal podnik TheOldStamp House Restaurant v anglickém městě Ambleside. Kromě toho, že se tu pyšní nejlepším možným hodnocením oblíbenosti od hostů, může se restaurace pochlubit také michelinskou hvězdou, což je ocenění pro restaurace výjimečné kvality.

Kromě hlavní ceny letos cestovatelský portál TripAdvisor představil také pět nových celosvětových kategorií. Jedna z nich se jmenuje Picture-Perfect a oceňuje restaurace, ze kterých si návštěvníci odnesou nejen gurmánský zážitek, ale také silný dojem ze vzhledu restaurace. Vítězem se v tomto hodnocení stala Koral Restaurant na Bali, kde nad hlavami strávníků plavou ryby a lidé si tak zde mohou připadat jako v akváriu. Druhé místo v této kategorii pak obsadila pražská restaurace Le Grill.

Pražská restaurace Le Grill zaujala svým vizuálem. Foto: se svolením Le Grillu

Mezi veganskými restauracemi se nejlépe umístil řecký podnik Vegan Beat, který se specializuje na pokrmy tradiční kuchyně, jež připravuje ve vegetariánských a veganských variantách. Nejlepším místem na romantickou večeři ve dvou je pak podle cestovatelů italská restaurace Degusteria Italiana agli Uffizi.

Související články

Zaručeně zlepší den

Práce z domova má výrazný ekologický přínos, ukazuje studie

Vůně způsobuje závislost na Disneylandu

Bhútán hlásí navýšení počtu sněžných levhartů o 40 procent

Jak a jaké udržitelné bydlení zajistit pro rodiče ve stáří

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Poetický příběh o pouti jednoho hlemýždě vykouzlí úsměv na tváři nejen dětem

Inspirace z knihovny: Poetický příběh o pouti jednoho hlemýždě vykouzlí úsměv na tváři nejen dětem

Putovat světem a životem doslova hlemýždím tempem nemusí být nutně na škodu. Zvolnit v dnešní…