Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

TripAdvisor skončí s prodejem atrakcí ubližujících zvířatům

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Dollarphotoclub

Plavání s delfíny, jízda na slonovi nebo přitulení se k hebkému tygrovi. To všechno jsou turistické atrakce, které sice můžou znít na první pohled lákavě, ve skutečnosti ale zvířatům ubližují. Portál TripAdvisor se rozhodl to nadále nepodporovat.

TripAdvisor je největší cestovatelský web, který umožňuje mimo jiné rezervovat různé zájezdy a atrakce, dosud téměř bez omezení. Od příštího roku už ale uživatelům nenabídne rezervaci zážitku založeného na fyzickém kontaktu se zvířetem. Portál zároveň spustí vzdělávací web pro cestovatele zaměřený na chování vůči různým živočišným druhům v oblíbených destinacích.

Dalšími kroky chce TripAdvisor motivovat uživatele k psaní informovanějších hodnocení. Věří, že díky tomu budou posléze cestovatelé činit vědomější rozhodnutí, co se týče návštěvy atrakcí či zájezdů spjatých se zvířaty, čímž pomohou i zlepšit péči o zvířata v cestovním ruchu. Na druhé straně podpoří ty subjekty, které se ke zvířatům chovají příkladně.

Související články

Byznys

Ekologické koše dokážou slisovat odpad na zlomek původní velikosti

Byznys

Speciální květináč umí nabíjet mobilní telefony i tablety

Byznys

Americký start-up vytvořil jedlé kelímky šetrné k přírodě

Byznys

Největší čistička vzduchu na světě funguje na zelenou energii

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.