Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Opravdovost vpřed! Umělkyně předělává vyřazené Barbie v reálně vypadající panenky

Zdroj fotografií: Tree Change Dolls

Po opravdovosti je v posledních letech hlad ve všech aspektech života, tedy i ve světě hraček. S reálnějšími panenkami, reflektujícími různé tělesné proporce, barvy pleti i handicapy, přišla už před pár lety firma Mattel. Australská umělkyně Sonia Singh ale vlastnoručně vytváří ještě opravdovější hračky.

Panenky jsou zachraňovány z různých obchodů po Tasmánii a poté rehabilitovány. Tyto původně módní panenky prošly spolu s námi změnou životního stylu a vyměnily své vysoce módní návyky za styl, který je více nohama na zemi,“ vysvětluje Sonia Singh, zakladatelka malé značky Tree Change Dolls.

Sonia Singh ubírá panenkám na make-upu i nereálných proporcích.

Gró úpravy panenek tkví v ručním překreslování jejich tváří. V případě potřeby umělkyně také modeluje chybějící nohu či botu, taky jim češe nebo jinak upravuje vlasy. O oděvy panenek se stará její matka, která originální oblečení šije a plete. Své první výtvory nafotila a zveřejnila Singh na svém blogu z čistého nadšení, rázem se ale stály virálními. Proto se Australanka rozhodla vyzkoušet, zda tato aktivita může fungovat i v podobě malé firmy, která by akcentovala její lásku k upcyklování. A daří se.

Singh tak každý měsíc nabízí na prodej nové, naprosto unikátní panenky. Ke konci měsíce už jsou zpravidla vyprodané. Vedle toho motivuje i ostatní, aby dávali svým hračkám – a nejen jim – druhý život. „Snažím se pomáhat každému, aby se díval novýma očima na věci, které nakupujeme a pak bez rozmyslu vyhazujeme,“ uzavírá umělkyně.

Související články

Zaručeně zlepší den

Kurz „Revma v klidu“ pomáhá lidem s revmatickým onemocněním

Vědci se chtějí inspirovat mravenci při léčení lidí

Kosmetický paradox. Pochází červená rtěnka z Íránu?

Jak vyzrát na antihmotu? Vědci z CERNu vědí

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Sny nám říkají mnohem více, než si myslíme. Jak je rozklíčovat?

Inspirace z knihovny: Sny nám říkají mnohem více, než si myslíme. Jak je rozklíčovat?

Noční výlety do říše snů jsou často skvělou zábavou a opravdovým odreagováním. Člověk v nich může…