Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Opera pro kojence? V Jihočeském divadle jsou vítáni diváci už od tří měsíců

Ilustrační foto: Pexels

Miminka sedící s rodiči na polštářích na zemi divadelního sálu a kolem nich hrající hudebníci a herci. I tak může vypadat opera. Originální projekt nazvaný Mimi opera měl v českobudějovickém Jihočeském divadle premiéru 4. prosince, hraje se však i v letošním roce. O úspěchu projektu ostatně svědčí také fakt, že všechny plánované inscenace v lednu a únoru jsou již nyní vyprodané.

Představení nese podtitul opera pro nejmenší v doprovodu jejich nejbližších a přístupná je pro rodiče s dětmi už od tří měsíců. Autor Lukáš Sommer se při tvorbě nechal inspirovat podobnými projekty ze zahraničí, hudební doprovod však ušil na míru českým divákům. „Hudba je velmi libozvučná. Zvuk, který dítě slyší, zazní mnohokrát po sobě, aby si na něj zvykalo a uvědomilo si, že je to něco hezkého. Hudba nemůže zaznít velmi nahlas, je tlumenější a operní pěvci nepracují s klasickým plným znělým hlasem, ale jako by zpívali dětem ukolébavku,“ vysvětlil umělecký šéf opery Tomáš Ondřej pro web Budějcká drbna.

Hlavním motivem Mimi opery je pak cesta do světa hudby a fantazie, kde společně herci a děti s rodiči podnikají nejrůznější dobrodružství. „Každopádně vás čeká neopakovatelný společný zážitek v bezpečném a přívětivém prostředí,“ slibují autoři na webu divadla.

Zdroj: budejcka.drbna.cz, jihoceskedivadlo.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Velryba je hrdá na svého potomka. Pochlubila se jím turistům

McDonald vyřazené tácy nevyhodil, ale udělal z nich unikátní lavičky a koše. Jak se vám líbí?

Nové možnosti posledního rozloučení, kde se nemusí plakat

Čím to je, že čokoláda tak dobře chutná? Vědci už to vědí

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Ticho není nepřítel. Jak se z něj těšit, poradí kniha Radost z ticha

Inspirace z knihovny: Ticho není nepřítel. Jak se z něj těšit, poradí kniha Radost z ticha

Ukrývají se tajemství světa v tichu? Většinu času jsme obklopeni nejrůznějšími zvuky, na které jsme…