Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Olomoucká infolinka o koronaviru pomáhá i neslyšícím

2 minuty radosti
Zdroj ilustrační fotografie: Canva

Ani v době pandemie nejsme na náročnou situaci sami. Jednotlivé kraje zřídily speciální linky ohledně koronaviru, kam se mohou občané obracet se svými dotazy či problémy. Unikátní telefonní linku zavedl i Olomoucký kraj. Využívat ji mohou dokonce lidé se sluchovým postižením.

Základem služby je přepis mluveného slova. Textový hovor je vhodný zejména pro seniory, neslyšící nebo cizince, kteří preferují psanou formu komunikace. Volající je spojen s operátorem, přičemž veškerá jeho řeč je převáděna do textové podoby.  Služba je dostupná v pracovních dnech mezi devátou a osmnáctou hodinou na tomto odkaze. Stačí vyplnit telefonní číslo, na které posléze operátor zavolá.

Služba je k dispozici prostřednictvím webu Olomoucký kraj pomáhá, který sdružuje informace o nákaze COVID-19 na jednom místě. Uživatel tam nalezne i aktuální statistiky o počtech nakažených a vyléčených či rady a doporučení, jak chránit seniory, nebo jak mluvit s dětmi o koronaviru. Na stránce je k dispozici také přehled důležitých kontaktů, kam se mohou lidé v případě potřeby obracet.

Související články

Zaručeně zlepší den

Nechte se očarovat – brouk, který vypadá jako orchidej

Čtyřdenní pracovní týden: Které země jej přijaly a jaké mají výsledky?

Největší kosmický festival v tuzemsku Czech Space Week je zpět. Odstartuje 28. listopadu a přinese opět řadu novinek

Z mimiky obličeje vědci zjistí, zda trpíte Parkinsonem

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

Toužili jste někdy prostě vypnout svou mysl? Chvíli na nic nemyslet a zahnat všechny negativní…