Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Očista těla funguje a doporučil bych ji každému říká zakladatel čajů Detoxito

Bylinkové čaje mají pozitivní účinky na náš organismus. Foto: Detoxito

100% přírodní a bez jakýchkoliv chemikálií, to jsou bylinkové čaje společnosti Detoxito, která se opírá o letité zkušenosti s léčitelstvím dědečka jejího zakladatele Martina Pražana. Začtěte se do příběhu, který stojí za jejím vznikem a možná vás naladí na to vyzkoušet detoxikaci organismu.

Příběh Detoxito se datuje ještě dál, než kam sahá jeho založení v roce 2021. Povíte nám, jak to celé začalo?


Povím vám krátký příběh. Už jako dítě jsem pobíhal po stráních a sbíral bylinky. Dědeček je totiž přírodní léčitel, a tak nás vždycky brával s sebou na výlety. Tam nám ukazoval, k čemu jaká bylinka slouží a pak chtěl abychom je s ním sbírali. Moc rád jsem jako malý kluk trávil čas s rodinou, a hlavně v přírodě. Dědeček má desítky druhů čajů na všechny možné nemoci. Jednou jsem se ho ale zeptal „Dědečku, jakej čaj je podle tebe nejlepší?“. A on odpověděl „Čaje na pročištění, aby tělo mohlo fungovat správně tak, jak má.“ A tak jsem se zaměřil hlavně na to.

Dědečkovi čaje fungují skvěle, jen mají jednu nevýhodu – jsou dost hořké. Jestli jste někdy pili bylinkové čaje, tak víte, že kdovíjak chutné nejsou. Po pár dnech to většina z nás vzdá. Tady nastal můj aha moment. Začal jsem vytvářet unikátní směs. Testoval různé druhy bylin, které na chuti uberou hořkost a přidají lehkost tak, aby vznikl chutný čaj. To se mi povedlo. Věděl jsem, že čaje jsou smíchané z vhodných bylin a byl jsem přesvědčen, že takhle musí správně fungovat. Jenže to jsem si musel nejprve ověřit, začal jsem to tedy testovat na sobě.

Viděl jsem výsledky, jenže každý nemá stejné tělo a problémy. Mě třeba netrápí zažívání ani další neduhy. Potřeboval jsem mít jistotu, a tak jsem čaje poslal mezi lidi dál. Požádal jsem rodinu, přátelé a přátelé přátel. Za pár týdnů nám začali chodit první pozitivní ohlasy. Za chvíli jich nám chodilo čím dál tím víc. Každý den jsem si pročítal nadšené recenze od lidí z různých koutů České republiky a Slovenska. Později se nám začali ozývat i ze zahraničí. To mě utvrdilo v tom, že Detoxito má smysl hlavně v tom, že lidem skutečně pomáhá, a tak jsem se do toho pustil na plno.

Dědeček a vnuk při sběru bylinek, fotografie dělí několik desítek let. Foto: Detoxito

Dědeček se tedy většinu života věnoval i léčitelství? Zdědil tento zájem v rodině ještě někdo další?

Dědeček původně pracoval v uranovém dolu v Dolní Rožínce, ale bylinky vždy byly jeho vášeň. Obecně máme u nás v rodině všichni k bylinkám velmi blízko. Nejvíce se však tohoto řemesla držíme právě já s dědečkem a dále babička, sestřenice a maminka, která patří i do našeho Detoxito týmu a stará se objednávky.

I vy jste tedy pomáhal dědečkovi sušit a poznávat byliny?

Poznávat bylinky spíše učil on mě, ale se sběrem a sušením jsme pomáhali celá rodina. Užili jsme si při tom spoustu zábavy, a navíc jsme byli stále venku, na čerstvém vzduchu. I proto do dneška chovám lásku k přírodě.

Sám bylinky a čaje používáte na léčení různých neduhů?

Ano, používám, vždy je to moje první volba k léčení. Nepatřím mezi lidi, kteří hned běží do lékárny, když se objeví náznak nemoci. Nejdříve se snažím na vše jít přírodní cestou. Za mě je můj oblíbený čaj mátový, zázvorový nebo meduňkový, to je takové moje posvátné trio. A z našich Detoxito čajů pomáhají se zdravím všechny směsi, takže samozřejmě piju i ty.

Jaký čaj byste doporučil našim čtenářům vyzkoušet?

Jak už říkal můj dědeček, nejlepší čaje jsou ty na pročištění. Proto bych doporučil náš 28denní detoxikační balíček obsahující ranní a večerní čajovou směs. Ranní čaj je složený z bylin, které mají za úkol dodat tělu energii a pročistit jej. Zároveň se zaměřuje na zrychlení metabolismu a snížení chuti k jídlu. Čistí se játra, krev i ledviny. Večerní čaj je navržen jako očistná směs, která urychluje trávení. Bylinky ve směsi čistí žaludek, střeva a pomáhají s trávicími problémy.

Detoxikační čaje jsou velmi oblíbené a pomáhají s očistou organismu. Foto: Detoxito

K čemu je detoxikace organismu pomocí bylinek dobrá?

Jednou se mě kamarádka zeptala: „Není detoxikace nesmysl?“. Její otázka mě nepřekvapila. Média to hodně propírala v roce 2016. Příčinou byly nově vznikající firmy, které např. tvrdily že si kuřák může vyčistit svoje plíce pomocí zázračných preparátů nebo že zhubnete 10 kg bez změny životního stylu, což je totální nesmysl. Pravda je, že detoxikace neboli očista těla funguje a je prospěšná.

Ptala se mě tedy dále, na co má ledviny a játra, které čistí tělo. Což je samozřejmě pravda, máme také přirozenou imunitu, a i přesto bereme vitamíny. Před rokem 1870 se lidé neládovali průmyslovou stravou, nejezdila auta a nepoužívalo se tolik chemických přípravků. Očista těla rozhodně smysl má a funguje výborně na podporu organismu a posílení přirozené imunity. Různých zázračných přípravků je na trhu spoustu, ale málokterý z nich je 100% přírodní a bylinkový. A za tím my si stojíme. Věříme v sílu přírody, a tak u nás nic chemického nenajdete.

Jaké jsou reakce vašich zákazníků, dělí se s vámi o své zážitky s čaji či bylinkami?

Musím uznat, že právě recenze našich zákazníků jsou a vždy budou jeden z hlavních hnacích motorů celého Detoxita. Často čteme na našem webu zkušenosti našich zákazníků a vždy, když vidím, že jsme někomu pomohli s letitými problémy (oteklé nohy, nafouklé břicho, problémy se zažíváním, spánkem nebo při snaze zhubnout), tak jsem ani ne v sedmém, ale rovnou v osmém nebi.

Plánujete nějaké novinky, ať už v čajích nebo jiném sortimentu?

Zrovna nedávno jsme se bavili právě o rozšíření sortimentu a dospěli jsme k názoru, že další čajové směsi momentálně dělat nebudeme. Jsme zaměření na detoxikaci organismu a očistu těla, a to je náš hlavní záměr, za kterým si stojíme na 100 %. Jediné, o čem jsme uvažovali, jsou lahve nebo čajová sítka, abychom zákazníkům ještě více zpříjemnili jejich čajový rituál a mohli si tak Detoxito vzít třeba i na cesty a do práce.

Martin Pražan s dědečkem, který mu nápad na vlastní značku čajů vnuknul. Foto: detoxito

Medailonek
Martin Pražan byl již od mala veden k přírodnímu léčitelství, tento dar měl jeho dědeček a naučil ho poznávat byliny a jejich léčivé účinky. To zužitkoval při tvorbě vlastní značky čajů Detoxito. Jak sám říká, klasické bylinkové čaje jsou hořké, a tak jim dodal balanc a pustil je do světa. Nejoblíbenějšími čaji v jeho sortimentu jsou detoxikační čaje na očistu organismu.

Související články

Zaručeně zlepší den

„Kufřík je pro děti kotvou a ujištěním o tom, že byly vždy milované“, říká zakladatelka Života v kufříku Martina Wojtylová Opava

Jan Černý navrhne olympijskou kolekci pro Paříž 2024. Má být „brutálně speciální“

Kotníkové boty – univerzální obuv na každou příležitost. Jaké si vybrat?

Zatočte s česnekovým dechem. Pomůže bílý jogurt

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Snad každý chce mít hezké vztahy s partnerem, rodinou, přáteli a kolegy v práci. Ne vždy se nám to…