Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Obří úspěch na poli kosmetiky. České pěstitelky levandule si vybrala ke spolupráci firma L’Occitane

2 minuty radosti
Bio Levandule Chodouňská v červnu. Zdroj fotografie: Levandulové údolí

České firmy patří odjakživa mezi špičky. Potvrzují to i produkty z Levandulového údolí z BIO Levandule Chodouňské, které ocenila mezinárodní společnost
L’Occitane
L’Occitane jako nejzajímavější za rok 2020. Firma se je rozhodla podporovat a levanduli z Česka využívat ve své kosmetice. Jedná se o velký úspěch v evropském měřítku.

Helena Neumannová a sklizeň levandule. Zdroj fotografie: Levandulové údolí

Moc si vážíme toho, že si nás ke spolupráci vybrala právě společnost L’Occitane, kterou považuji za špičku v oboru.  Při výrobě tělové nebo pleťové kosmetiky respektuje přísná kritéria jak v přístupu k přírodě, tak ke svým dodavatelům – stejně jako my,“ uvedla Helena Neumannová, zakladatelka a majitelka Levandulového údolí. Produkty nyní najdete v kamenných prodejnách i na e-shopu L’Occitane.

Levandule optimálně podporuje imunitu, léčí a hojí, protože obsahuje značné množství přírodních antioxidantů, antibiotik nebo antiseptik. Zdroj fotografie: Levandulové údolí

Za unikátním Levandulovým údolím, tříhektarovým polem s 45 tisíci bio levandulemi, stojí Helena Neumannová a Milena Krčálová, které tam levanduli začaly pěstovat v roce 2014. V manufaktuře v Levandulovém údolí z levandule v bio kvalitě vyrábí čaje, oleje, koření, sušenky, raw tyčinky a spoustu dalších zdraví i tělu prospěšných produktů. Pořádají se tam také nejrůznější ozdravné procedury nebo workshopy. Levandule je momentálně nejúčinnějším vědecky prokázaným přírodním antidepresivem na světě.

Související články

Zaručeně zlepší den

Velryba je hrdá na svého potomka. Pochlubila se jím turistům

McDonald vyřazené tácy nevyhodil, ale udělal z nich unikátní lavičky a koše. Jak se vám líbí?

Nové možnosti posledního rozloučení, kde se nemusí plakat

Britové touží po nezávislosti. Větrné elektrárny tam loni vyrobily nejvíc energie v historii

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Pro Hanu Hindrákovou je Afrika osudná. Řadu let zde působila jako dobrovolník a v africkém…