Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nová aplikace od Škodovky rozezná poruchu vašeho auta podle zvuku

Zdroj fotografie: ŠKODA AUTO

Zkrácení doby servisu a vyšší spokojenost zákazníků. To je aplikace Sound Analyser od ŠKODA AUTO, která podle zvuku vozu zjistí příčinu poruchy a nabídne způsob řešení. Služba mechanikům usnadní precizní diagnostiku a zvýší efektivitu servisu.

Systém pro chytré telefony a tablety pomocí umělé inteligence převádí zvuk auta na grafické zobrazení. To následně porovná se vzorovou křivkou a analyzuje odchylky. Na základě naučených vzorců dokáže aplikace s 90procentní přesností rozeznat závadu například na kompresoru klimatizace, systému řízení či dvojspojkové převodovce.

Zkušební verzi firma od loňského roku testuje ve čtrnácti zemích světa, kde zatím sbírá audiozáznamy potřebné pro učení softwaru. „V budoucnu budeme důsledně využívat technologie umělé inteligence, abychom našim zákazníkům mohli nabídnout ještě individuálnější služby a zprostředkovat ještě lepší zákaznickou zkušenost,“ uvedl vedoucí ŠKODA AUTO Ater Sales Stanislav Pekař.

Související články

Zaručeně zlepší den

Zvířecí terapie vrací lidem chuť do života. S delfíny je to neuvěřitelný zážitek, říká spoluzakladatelka Pomocných tlapek Michaela Freeman

Nový protinádorový přípravek pomůže prvním pacientům

Čerstvá a lokální zelenina na poušti i ve městě. Pěstování v kontejnerech slibuje revoluční změny

Metallica je minulostí. Kočičí metalová kapela vydala svůj první singl

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…