Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nizozemská firma vyrábí odpadkové koše udržitelným způsobem

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: brabantia.com

Nebaví vás běžné, často nevzhledné odpadkové koše? A co teprve pokud třídíte – máte doma několik různých nádob a pytlů? Nizozemský projekt společnosti Brabantia je nejen praktický, ale navíc i ekologický a hezky vypadá.

Make waste beautiful. Pod tímto mottem vytvořila společnost nový odpadkový koš a ukázala, že i předmět na uchovávání odpadu může dělat v domácnosti parádu. Devizou koše nazvaného Bo však není pouze hezký vzhled.

Skvělou vychytávkou je možnost rozdělit si vnitřek na 1-3 části, snadno tak můžete oddělit například běžný odpad, papír a plast. Koš je navíc vyroben udržitelným způsobem a jeho vnitřní nádoby jsou stoprocentně recyklovatelné. Projekt byl dokonce oceněn certifikátem Cradle-to-Cradle, který klade přísné požadavky na obnovitelnou energii, opakovaně použitelné materiály i sociální odpovědnost.

Související články

Zaručeně zlepší den

Pátky bez masa: Katolická tradice by mohla snížit globální emise uhlíku, zjistila studie

Zapomenout na bývalého partnera jednou provždy? Pomůže pilulka

Nechte se očarovat – brouk, který vypadá jako orchidej

Úspěch českých lékařů. Provedli mezinárodní transplantaci ostrůvků slinivky

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…