Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nemáte vlastní dvůr? Šťastnou slepičku si nyní můžete pronajmout na dálku

2 minuty radosti
Zdroj ilustrační fotografie: Pexels

Před ruchem velkoměsta se ukryli do úpatí Bílých Karpat, aby si splnili svůj sen – být soběstační a žít v souladu s přírodou. Dary, které život na okraji valašské divočiny přináší, nyní mladí farmáři dávají ochutnat i těm, kteří vlastní dvorek či zahradu nemají.

Zdroj fotografie: archiv Martina a Simony

Mladý pár nabízí na svém rodinném statku kromě kozích mléčných výrobků také ručně nasbírané byliny, vlastnoručně upečený chleba či samosběr švestek. Nedávno navíc spustili unikátní projekt Pro slepičí kvoč. Ten zájemcům umožňuje pronajmout si jednu z jejich slepic, a pravidelně si tak pochutnávat na domácích vajíčkách. Každá jich snese v průměru čtyři týdně.

Zdroj fotografie: archiv Martina a Simony

Slepice, o jejichž výběhu se většině nosnic jenom zdá, si mohou adoptivní rodiče sami pojmenovat a po domluvě je dokonce přijet navštívit. Vyzvednutí snůšky je nyní možné přímo na statku v Broumově-Bylnici nebo ve zlínském Bezobaláči.

Zdroj fotografie: archiv Martina a Simony

Pro mladé, ale nadšené farmáře je to však jen odrazový můstek. „Naším snem jsou domácí vajíčka do každé rodiny. Představujeme si, že by se stejným způsobem mohli přidat drobní chovatelé z celého Česka. Není zásadní rozdíl, jestli se staráte o pět slepiček nebo o třicet. Kdo má prostory a chuť, mohl by stejným způsobem jednou týdně zavézt vajíčka na odběrné místo a získat pěkný přivýdělek,“ netají se velkolepými sny Martin se Simonou, kteří tak chtějí nabídnout alternativu k problematickým velkochovům.

Zdroj fotografie: archiv Martina a Simony

Související články

Zaručeně zlepší den

Keňská inženýrka vyrábí z plastového odpadu cihly pětkrát pevnější než beton

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu