Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nejoblíbenější zmrzlina? Vanilková s přehledem vítězí, čokoládová je až třetí

Ilustrační foto: Unsplash

Kdo by si v horkých letních dnech rád nepochutnal na zmrzlině a kdo by neměl mezi příchutěmi svého favorita? Jste tým ovocná, nebo smetanová? Vanilka, nebo čokoláda? A jak je to ve světě? Nahlédli jsme do kornoutků za vás.

Téma zmrzlinových příchutí se rozhodla zpracovat společnost Jack and Beyond. Na pomoc si vzala sociální sítě, a to konkrétně Instagram. Na základě hashtagů pak vytvořila seznam nejoblíbenějších, respektive nejinstagramovanějších zmrzlin. A vítěz? Vanilkovou klasiku s počtem přes 439 tisíc hashtagů zřejmě jen tak něco nepřekoná, statečně se drží taky třetí čokoládová. Mezi ně se ale vešel relativní nováček – zmrzlina s čajem matcha, který má svůj původ v Japonsku. Dalšími netradičními druhy jsou třeba jedenáctá ube (fialový jam), třináctá avokádová nebo patnáctá dýňová.

Barvy se hezky vyjímají na fotkách, ale klasika stále vede. Ilustrační foto: Pexels

Zástupci společnosti nejprve prošli renomované články na téma zmrzlina a vytipovali desítky relevantních příchutí. Poté zjišťovali počty hashtagů pro každou z nich. Žebříček tak nemusí být stoprocentně shodný s výsledky, jež by přinesl průzkum, který by se respondentů dotazoval přímo. Roli může sehrát i větší obliba sociálních sítí v některých zemích nebo fotogeničnost konkrétních druhů.

A jak je to u nás? Zatímco některé z položek žebříčku patří mezi favority i v Česku, příchutě jako matcha, banán nebo kokos najdete v tuzemské zmrzlinové nabídce spíš výjimečně. Většina Čechů přitom podle dat společnosti Nielsen raději sáhne po osvědčeném druhu, než aby se pouštěli do experimentů. Přetrvávající obliba vanilkové a čokoládové tak nepřekvapí. Každý Čech pak sní průměrně čtyři litry zmrzliny ročně.

Za první desítkou skončili oblíbenci jako slaný karamel, borůvka nebo malina. Ilustrační foto: Pexels

Nejoblíbenější zmrzlinové příchutě:

  1. Vanilka
  2. Matcha
  3. Čokoláda
  4. Kokos
  5. Jahoda
  6. Banán
  7. Mango
  8. Oreo
  9. Káva
  10. Pistácie

Související články

Zaručeně zlepší den

Na likvidaci nedopalků ve Španělsku se budou nově podílet tabákové firmy

Mandle urychlují regeneraci po namáhavém cvičení

Nový systém Škodovky upozorní auto na blížící se vlak

Příznaky dlouhého covidu podle vědců do roka zmizí

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Jaké bylo mít hudební skupinu v 60. letech minulého století? Celosvětově uznávaný spisovatel David…