Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nejoblíbenější zmrzlina? Vanilková s přehledem vítězí, čokoládová je až třetí

Ilustrační foto: Unsplash

Kdo by si v horkých letních dnech rád nepochutnal na zmrzlině a kdo by neměl mezi příchutěmi svého favorita? Jste tým ovocná, nebo smetanová? Vanilka, nebo čokoláda? A jak je to ve světě? Nahlédli jsme do kornoutků za vás.

Téma zmrzlinových příchutí se rozhodla zpracovat společnost Jack and Beyond. Na pomoc si vzala sociální sítě, a to konkrétně Instagram. Na základě hashtagů pak vytvořila seznam nejoblíbenějších, respektive nejinstagramovanějších zmrzlin. A vítěz? Vanilkovou klasiku s počtem přes 439 tisíc hashtagů zřejmě jen tak něco nepřekoná, statečně se drží taky třetí čokoládová. Mezi ně se ale vešel relativní nováček – zmrzlina s čajem matcha, který má svůj původ v Japonsku. Dalšími netradičními druhy jsou třeba jedenáctá ube (fialový jam), třináctá avokádová nebo patnáctá dýňová.

Barvy se hezky vyjímají na fotkách, ale klasika stále vede. Ilustrační foto: Pexels

Zástupci společnosti nejprve prošli renomované články na téma zmrzlina a vytipovali desítky relevantních příchutí. Poté zjišťovali počty hashtagů pro každou z nich. Žebříček tak nemusí být stoprocentně shodný s výsledky, jež by přinesl průzkum, který by se respondentů dotazoval přímo. Roli může sehrát i větší obliba sociálních sítí v některých zemích nebo fotogeničnost konkrétních druhů.

A jak je to u nás? Zatímco některé z položek žebříčku patří mezi favority i v Česku, příchutě jako matcha, banán nebo kokos najdete v tuzemské zmrzlinové nabídce spíš výjimečně. Většina Čechů přitom podle dat společnosti Nielsen raději sáhne po osvědčeném druhu, než aby se pouštěli do experimentů. Přetrvávající obliba vanilkové a čokoládové tak nepřekvapí. Každý Čech pak sní průměrně čtyři litry zmrzliny ročně.

Za první desítkou skončili oblíbenci jako slaný karamel, borůvka nebo malina. Ilustrační foto: Pexels

Nejoblíbenější zmrzlinové příchutě:

  1. Vanilka
  2. Matcha
  3. Čokoláda
  4. Kokos
  5. Jahoda
  6. Banán
  7. Mango
  8. Oreo
  9. Káva
  10. Pistácie

Související články

Zaručeně zlepší den

Nebojte se sdílet svá tajemství. Budete v životě spokojenější

Stop zdraví nebezpečnému ovoci. Nové senzory odhalí zbytky pesticidů

Vitamín D je mocný léčitel. V čem nám může pomoci pobyt na slunci?

Nový lék na cukrovku pomohl lidem shodit čtvrtinu tělesné hmotnosti

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Novinářky vykreslují ne vždy růžovou realitu médií, dodají ale sílu

Inspirace z knihovny: Novinářky vykreslují ne vždy růžovou realitu médií, dodají ale sílu

Vídáme je každý den v televizi, čteme jejich články nebo hltáme zpravodajství z válečné fronty.…