Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Národní potravinová sbírka o víkendu znovu pomůže potřebným

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: narodnipotravinovasbirka.cz

Národní potravinová sbírka. Celorepubliková akce, do níž se tradičně zapojuje velké procento Čechů, vybere už pošesté potraviny pro osoby v nouzi. Letos se uskuteční v sobotu 10. listopadu.

Akce se koná v bezmála 700 obchodech po celém Česku. V nich mohou zákazníci nakoupit trvanlivé potraviny nebo drogerii a za pokladnami je věnovat dobrovolníkům. Takto získané jídlo a potřeby poté putují do potravinových bank a z nich posléze k jednotlivým charitativním organizacím. Letos se do Národní potravinové sbírky chystá zapojit 44 procent Čechů, nejčastěji plánují darovat zboží v hodnotě 100-249 korun.

„Sáček těstovin, masová konzerva, balík dětských plen – to jsou pro někoho běžné položky týdenního nákupu. Pro jiného to může být zásadní věc, která mu výrazně ulehčí život,“ vysvětluje Pavlína Kalousová, předsedkyně Byznysu pro společnost, který vznik sbírky inicioval. Nakoupit je vhodné například rýži, mouku, luštěniny nebo dětské sušenky, z drogerie potom základní potřeby jako prací prášek, sprchový gel či zubní pastu. Na webu projektu je dostupný seznam vhodného zboží stejně jako kalkulačka, která spočítá potřebné množství potravin pro konkrétní osobu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.