Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Na Václavském náměstí v Praze nabízí lavičky k adopci

Václavské náměstí v Praze. Zdroj: Dollar Photo Club

Dát si s přáteli schůzku na lavičce, která nese vaše jméno a je na ní vyryt váš oblíbený citát, může znít jako utopie. Ne však na Václavském náměstí v Praze. Místní truhlář tam za příspěvky dárců mění na lavičkách prkna a vyrývá na ně verše v anglickém a českém jazyce. Lavičky mohou zdobit i jména lidí, kteří si je asi za sedm tisíc korun adoptují.

Otakar John ze Sdružení Nového města pražského se o vzhled náměstí a místní lavičky zajímá již několik let. „Těžce nesu, že Václavské náměstí vypadá tak, jak vypadá, a protože se město k ničemu nemá, rozhodl jsem se alespoň tímto způsobem centrum metropole kultivovat a udělat z něj o něco lepší místo k žití,“ řekl pro ČTK John.

Zatím opravili aktivisté ze sdružení přes třicet laviček, v dalších dvou týdnech mají v plánu vylepšit dalších deset.Patrona lavičky vyjde celá akce na 7 350 korun. „Možnost zapojit se do opravy bychom chtěli dát i veřejnosti. Svou lavičku si tak může vybrat ten, kdo na ní třeba před lety chodil randit a má k ní nějakou vazbu,“ vysvětlil pro ČTK John. Zájemci se mohou v současné době obrátit na Sdružení Nového města pražského a vybrat si lavičku, která bude nést jejich jméno a třeba i oblíbený citát.

Související články

Inspirace

Nové židle a stolky oživily veřejná prostranství v Praze

Z domova

Na Václavském náměstí budou nové stromy a podzemní nádrž

Inspirace

Handicapovaní a zdraví vyjezdili na Václaváku peníze pro charitu

Byznys

Ztráty Obecního domu v Praze vystřídaly zisky

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.