Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Místní v Liberci a Jablonci vytvořili unikátní mapu rodinných výletů

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Kam vyrazit v Jablonci a v Liberci na výlet s rodinou? S tím nově poradí originální mapa. Výjimečná je mimo jiné v tom, že se na její tvorbě podíleli velkou měrou sami občané.

„Vytvořili jsme speciální dotazník a požádali jsme jablonecké a liberecké rodiče, aby jej vyplnili a vybrali ta místa, kam by se v našem souměstí měli turisté s dětmi vydat,“ řekl kartograf Jiří z Technické univerzity v Liberci. Dotazník byl k vyplnění v elektronické podobě, se sběrem informací pomáhali také pracovníci informačních center. Svými tipy nakonec přispělo na čtyři stovky občanů, kteří doporučili 120 míst.

Nejčastěji se mezi destinacemi objevovala liberecká ZOO, jablonecká přehrada a místní Dinopark. S doporučováním rodinných výletů pomohly i děti, nejmladšímu respondentovi bylo osm let. Mapa není výjimečná jen tím, že se do jejích příprav zapojila veřejnost. Je totiž plná komentářů a dojmů návštěvníků, kteří na vybraném místě už byli a chtějí sdílet svou zkušenost či tipy. V mapě jsou vyznačeny turistické cíle, ale i restaurace, dětské hřiště či sportoviště. Hotová mapa je k sehnání v městských infocentrech, a to zdarma.

„Tím, že mapa je společná pro Liberec a Jablonec, propagujeme města navzájem. To je dobrá myšlenka. Navíc rodiny s dětmi jsou cílová skupina, které u nás máme co nabídnout. Jablonec se na ně zaměřuje dlouhodobě,“ uvedl jabloneckého infocentra Petr Vobořil. Jde už o druhý kousek z řady Direction Liberec & Jablonec, první se zaměřoval na mladé lidi. V plánu jsou další mapy, aktuálně se zvažuje zacílení na aktivní seniory.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Čeští vědci vyvinuli unikátní rychlotesty na covid-19. Výsledky odhalí už za hodinu

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.