Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Místní v Liberci a Jablonci vytvořili unikátní mapu rodinných výletů

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Kam vyrazit v Jablonci a v Liberci na výlet s rodinou? S tím nově poradí originální mapa. Výjimečná je mimo jiné v tom, že se na její tvorbě podíleli velkou měrou sami občané.

„Vytvořili jsme speciální dotazník a požádali jsme jablonecké a liberecké rodiče, aby jej vyplnili a vybrali ta místa, kam by se v našem souměstí měli turisté s dětmi vydat,“ řekl kartograf Jiří z Technické univerzity v Liberci. Dotazník byl k vyplnění v elektronické podobě, se sběrem informací pomáhali také pracovníci informačních center. Svými tipy nakonec přispělo na čtyři stovky občanů, kteří doporučili 120 míst.

Nejčastěji se mezi destinacemi objevovala liberecká ZOO, jablonecká přehrada a místní Dinopark. S doporučováním rodinných výletů pomohly i děti, nejmladšímu respondentovi bylo osm let. Mapa není výjimečná jen tím, že se do jejích příprav zapojila veřejnost. Je totiž plná komentářů a dojmů návštěvníků, kteří na vybraném místě už byli a chtějí sdílet svou zkušenost či tipy. V mapě jsou vyznačeny turistické cíle, ale i restaurace, dětské hřiště či sportoviště. Hotová mapa je k sehnání v městských infocentrech, a to zdarma.

„Tím, že mapa je společná pro Liberec a Jablonec, propagujeme města navzájem. To je dobrá myšlenka. Navíc rodiny s dětmi jsou cílová skupina, které u nás máme co nabídnout. Jablonec se na ně zaměřuje dlouhodobě,“ uvedl jabloneckého infocentra Petr Vobořil. Jde už o druhý kousek z řady Direction Liberec & Jablonec, první se zaměřoval na mladé lidi. V plánu jsou další mapy, aktuálně se zvažuje zacílení na aktivní seniory.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.