Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Kam na výlet? V brněnské botanické zahradě rozkvetly unikátní sochy

Zdroj fotografií: Masarykova univerzita

Spojení přírody s uměním? V Brně ukazují, že to jde. Přesvědčit se na vlastní oči můžete v botanické zahradě, kde toto léto zpestřily prostor jedinečné sochy.

Jedná se o novou expozici „Sochy mezi květy“, na které se podílelo osm studentů Fakulty výtvarného umění Vysokého učení technického. Umělci z ateliéru Socha 1 spolu s jejich vedoucím profesorem Michalem Gabrielem v areálu botanické zahrady ukazují svou tvorbu. V botanické zahradě jsou k vidění jsou jak sochy lidské, tak zvířecí.

Výstavu je možné navštívit až do konce září. Jedná se už o třetí ročník jedinečného projektu Sochy mezi květy. Vstupné je zdarma, přičemž areál je veřejnosti přístupný každý den od devíti do pěti hodin.

Expozice je zájemcům k dispozici od začátku července. Původně měla výstava začít o měsíc dříve, studenti však kvůli koronavirové krizi nestíhali dokončit svá díla včas.

Související články

Zaručeně zlepší den

Budou houbičky léčit deprese? Vědci hledají dobrovolníky do studie

Vykouzlete si doma francouzskou atmosféru. Postavte si metr a půl vysokou Eiffelovu věž z kostek

Ve Francii chodí místo čerta s Mikulášem řezník. Poznejte tradice v zahraničí

Nejunikátnější pohled na Český Krumlov je z Křížové hory, říká Laskavec Dalibor Uhlíř

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…