Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Lidé vyrazí do práce na kole. Výjimečně se můžou zapojit i z domova

Zdroj fotografií: Anna Šolcová

Vlivem stávající situace se řada akcí musela zrušit, přesunout nebo upravit svůj charakter. Výjimkou není ani iniciativa Do práce na kole, která každý květen motivuje Čechy, aby pro cestu do zaměstnání využili jiný dopravní prostředek než auto. Pořadatelé se rozhodli od akce neupustit, protože – jak sami říkají – pravidelný pohyb a dobrá nálada jsou zásadní pro každého.

Zůstáváte v květnu doma? Výzva s vámi letos i tak počítá. Pravidla se upravila tak, že si lze zaznamenávat nejen cesty do práce, ale i procházky a vyjížďky, domácí fyzické aktivity nebo bezmotorové cesty na nákup. „Jízda na kole, koloběžce nebo chůze či běh získaly v uplynulých dnech zcela nový význam. Staly se nejzdravějšími a nejbezpečnějšími dopravním prostředky, které navíc neznečišťují ovzduší. Právě špatný vzduch totiž negativně ovlivňuje i průběh různých nemocí,“ uvedli organizátoři akce.

Účastníci mohou využít také tipy na zajímavé pohybové aktivity doma. Pořadatelé vedle rotopedu nebo běžeckého pásu doporučují cvičení podle online videí z různých zdrojů (co třeba zacvičit sis v vrcholovými sportovci?), posilování s vlastní vahou i různými pomůckami (zvlášť nás zaujali děti a psi) nebo třeba hraní tanečních a pohybových videoher.

Do práce na kole je pravidelná týmová výzva, do níž se loni zapojilo skoro 20 tisíc účastníků z pětačtyřiceti měst. Společně teoreticky ušetřili 466 tun oxidu uhličitého. Cílem akce je podpora udržitelné mobility a navracení měst chodcům a cyklistům.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak se snadněji učit? Vědci objevili efektivní metodu

Zapomenuté poklady: podivné věci, které lidé zanechávají v knihách v knihovně

Ať jsou naše děti zdravé. Známe jednoduché kroky ke snížení znečištění ovzduší ve školách

Čech se stal mistrem světa. V jaké disciplíně zabodoval?

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak se z obyčejného člověka stane vlivná osobnost? Steve Jobs motivuje ostatní

Inspirace z knihovny: Jak se z obyčejného člověka stane vlivná osobnost? Steve Jobs motivuje ostatní

Steve Jobs byl jako každý z nás. Člověk z masa a kostí. Co konkrétně jej odlišilo? Díky čemu uspěl?…