Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Lidé vyrazí do práce na kole. Výjimečně se můžou zapojit i z domova

Zdroj fotografií: Anna Šolcová

Vlivem stávající situace se řada akcí musela zrušit, přesunout nebo upravit svůj charakter. Výjimkou není ani iniciativa Do práce na kole, která každý květen motivuje Čechy, aby pro cestu do zaměstnání využili jiný dopravní prostředek než auto. Pořadatelé se rozhodli od akce neupustit, protože – jak sami říkají – pravidelný pohyb a dobrá nálada jsou zásadní pro každého.

Zůstáváte v květnu doma? Výzva s vámi letos i tak počítá. Pravidla se upravila tak, že si lze zaznamenávat nejen cesty do práce, ale i procházky a vyjížďky, domácí fyzické aktivity nebo bezmotorové cesty na nákup. „Jízda na kole, koloběžce nebo chůze či běh získaly v uplynulých dnech zcela nový význam. Staly se nejzdravějšími a nejbezpečnějšími dopravním prostředky, které navíc neznečišťují ovzduší. Právě špatný vzduch totiž negativně ovlivňuje i průběh různých nemocí,“ uvedli organizátoři akce.

Účastníci mohou využít také tipy na zajímavé pohybové aktivity doma. Pořadatelé vedle rotopedu nebo běžeckého pásu doporučují cvičení podle online videí z různých zdrojů (co třeba zacvičit sis v vrcholovými sportovci?), posilování s vlastní vahou i různými pomůckami (zvlášť nás zaujali děti a psi) nebo třeba hraní tanečních a pohybových videoher.

Do práce na kole je pravidelná týmová výzva, do níž se loni zapojilo skoro 20 tisíc účastníků z pětačtyřiceti měst. Společně teoreticky ušetřili 466 tun oxidu uhličitého. Cílem akce je podpora udržitelné mobility a navracení měst chodcům a cyklistům.

Související články

Zaručeně zlepší den

Blíží se konec palmového oleje? Vědci našli zdravější a zelenější alternativu

Lidé v Thajsku staví malé útulky pro toulavé psy

V pražské Kotvě se otevírá největší Retro muzeum v České republice. Zaměřuje se na 70. a 80. léta 20. století.

Jak zní černá díra? Poslechněte si její zvuk

Inspirativní rozhovor

Příchutě, které vyvolávají pozitivní emoce a nutí k experimentům. To je brněnská zmrzlinárna Ještě Jednu

Příchutě, které vyvolávají pozitivní emoce a nutí k experimentům. To je brněnská zmrzlinárna Ještě Jednu

Přečtěte si rozhovor s Jakubem Gavorem, zakladatelem řemeslné zmrzlinárny Ještě Jednu. Určitě během čtení dostanete chuť na zmrzlinu! Co třeba tu s příchutí krupicové kaše či arašídového preclíku?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Řízky nechte doma. Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka si zaručeně vychutnáte

Inspirace z knihovny: Řízky nechte doma. Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka si zaručeně vychutnáte

Už druhé prázdniny po sobě bude velká část Čechů trávit dovolenou v tuzemsku. Letos na jaře vyšla…