Home office se díky covidu stal normou, kterou nabízí téměř všechny firmy, jejichž zaměstnanci vykonávají kancelářskou práci. Společnosti to zkusily a zjistily, že fyzická přítomnost zaměstnanců není často nutná. Navíc díky tomu ušetří nemalé peníze za elektřinu a vodu. Informoval o tom server Novinky.
Lidé žili mnohdy v městech kvůli práci. To se díky pandemii covidu začalo měnit. Spolu s tím, jak si čím dál častěji brali zaměstnanci práci domů, začala jejich migrace na venkov a do přírody. „Do menších měst a obcí se nám začali vracet mladí. Pokud mohli vykonávat profesi distančně, uvědomili si, že v menších městech jim je dobře. Že služby jsou srovnatelné s velkým městem, prostředí pro výchovu dětí také a život je levnější. Pokud nepotřebujete speciálně školy pro nadané, jazykovky a podobně,“ uvedla šéfka Sdružení místních samospráv a poslankyně Eliška Olšáková. Mnoho lidí také upřednostňuje pobyt v blízkosti přírody a na místech, kde není přelidněno. Zjistili, že do divadla či kina si mohou bez problémů zajet.
Z interního průzkumu Deloitte přes 80 procent zaměstnanců, jejichž náplň práce to umožňuje, tráví na home office alespoň tři dny v týdnu. Většina lidí podle průzkumu preferuje být v kanceláři právě dva až tři dny z pěti a zbytek týdne pracovat z domova.
Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková
Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.
Inspirace z knihovny: Zahrajte si na astronomy a najděte souhvězdí
Lidstvo odjakživa fascinují záhady a neprobádané věci. Nejspíš i proto naše čtenáře nejvíc baví…