Home office se díky covidu stal normou, kterou nabízí téměř všechny firmy, jejichž zaměstnanci vykonávají kancelářskou práci. Společnosti to zkusily a zjistily, že fyzická přítomnost zaměstnanců není často nutná. Navíc díky tomu ušetří nemalé peníze za elektřinu a vodu. Informoval o tom server Novinky.
Lidé žili mnohdy v městech kvůli práci. To se díky pandemii covidu začalo měnit. Spolu s tím, jak si čím dál častěji brali zaměstnanci práci domů, začala jejich migrace na venkov a do přírody. „Do menších měst a obcí se nám začali vracet mladí. Pokud mohli vykonávat profesi distančně, uvědomili si, že v menších městech jim je dobře. Že služby jsou srovnatelné s velkým městem, prostředí pro výchovu dětí také a život je levnější. Pokud nepotřebujete speciálně školy pro nadané, jazykovky a podobně,“ uvedla šéfka Sdružení místních samospráv a poslankyně Eliška Olšáková. Mnoho lidí také upřednostňuje pobyt v blízkosti přírody a na místech, kde není přelidněno. Zjistili, že do divadla či kina si mohou bez problémů zajet.
Z interního průzkumu Deloitte přes 80 procent zaměstnanců, jejichž náplň práce to umožňuje, tráví na home office alespoň tři dny v týdnu. Většina lidí podle průzkumu preferuje být v kanceláři právě dva až tři dny z pěti a zbytek týdne pracovat z domova.
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Inspirace z knihovny: Jak se z obyčejného člověka stane vlivná osobnost? Steve Jobs motivuje ostatní
Steve Jobs byl jako každý z nás. Člověk z masa a kostí. Co konkrétně jej odlišilo? Díky čemu uspěl?…