Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Mámy na mateřské nemusí sedět v koutě. Krátkodobou spolupráci najdou skrze novou platformu

Pracovat při mateřské není utopie. Ilustrační foto: Pexels

Některé maminky na rodičovské dovolené hledají možnost, jak si přivydělat. Docházet do práce ale pravidelně nemohou a flexibilních možností je na trhu stále málo. To se rozhodla změnit Kristýna Cejnarová a Lucie Geroldová. Společně založily platformu Mumdoo podporující ženy na rodičovské a firmy, které potřebují krátkodobou spolupráci na odborných projektech. Jak to funguje?

Pro maminky, které po pár měsících na rodičovské dovolené cítí, že potřebují zaměstnat mozek, ale přitom se ještě nechtějí vracet do práce na částečný nebo plný úvazek, protože se zároveň chtějí věnovat svému dítěti, je tu platforma Mumdoo propojující maminky s firmami.

Platformu Kristýna Cejnarová a Lucie Geroldová založily v květnu 2021, kdy byly samy už rok na rodičovské dovolené a měly zájem pracovat, i když jejich časové možnosti byly nevyzpytatelné. Začaly zapojením kamarádek a známých se stejným problémem, postupně se ale vše nabalovalo. Dnes už propojily zhruba 60 žen, poptávku u nich zadalo na 40 firem různých formátů a 80 % z nich se na ně znova obrací.

Firmy tu hledají flexibilního člověka s odborností v oborech online a strategický marketing, grafika, překlady, práce s textem, analýza dat, projektové řízení nebo finance. Jejich seznam se stále rozrůstá. Samy zakladatelky jsou původně z marketingového odvětví, a tak ví, jak zakázky zhodnotit.

Odbornost maminek si zakladatelky testují pomocí vstupního dotazníku a menšího projektu. Firmy zase vyplňují poptávkový formulář. Mumdoo pak figuruje jako prostředník sjednané spolupráce. I částky, které si ženy za projekty vydělají, jsou srovnatelné s těmi u menších marketingových agentur nebo klasických freelancerů.

Zdroj: CzechCrunch, Mumdoo

Související články

Zaručeně zlepší den

Česko dbá na prevenci. Tento týden se můžete zdarma otestovat na vážné nemoci

Unikátní objev. Vědci nalezli nejbližší černou díru Země

Češi chtějí zálohované PET lahve. Jejich zavedení podporuje 74 procent z nich

Jak brát digitální detox vážně: inspirujte se indickou vesnicí

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Óda na nevinnost a laskavost. Chlapec, krtek, liška a kůň mají klíče od lidských srdcí

Inspirace z knihovny: Óda na nevinnost a laskavost. Chlapec, krtek, liška a kůň mají klíče od lidských srdcí

Znáte takové ty knihy, které můžete otevřít na náhodné stránce a cokoliv si z nich v ten moment…