Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Letiště Václava Havla vychází vstříc lidem nižšími cenami

Zdroj: Letiště Praha

Nové parkovací prostory, levnější parkování a příznivější ceny občerstvení – to jsou novinky, které pražské letiště připravilo pro cestující. Změny mají vytvořit takové podmínky, aby s nimi většina cestujících byla spokojená a služby letiště využila, přičemž důraz bude kromě nižší ceny kladen i na zkvalitnění služeb.

Letiště upravilo cenu tak, aby bylo parkování dostupné pro všechny zákazníky. „Tyto změny jsou prvním z mnoha kroků, které chystáme. Chceme vytvořit takové podmínky, aby většina cestujících naší nabídky využila, a to se netýká jen parkování,“ uvedl člen představenstva Letiště Praha Jiří Petržilka. Vedení letiště k tomu motivovala mimo jiné skutečnost, že v jeho okolí nabízí své služby poměrně velké množství provozovatelů soukromých parkovišť. Snažilo se využít jejich vzdálenější polohy nebo času nutného na přepravu z těchto parkovišť ve svůj prospěch, a proto nově umožňuje cestujícím parkovat naproti terminálu 2, kde dříve mohli parkovat pouze zaměstnanci a obchodní partneři. Týden za parkování zde vyjde na devět set devadesát korun, hodina stojí padesát korun a do patnácti minut je parkovné zdarma. Současně se snížily i ceny na dalších parkovacích místech v letištním prostoru – například týdenní kryté parkování na místě D stojí nyní sedm set devadesát korun, tedy o více než dvě stě korun méně, je ale nutné zakoupit si dopředu parkovací lístek.

V oblasti stravování dojde k upravení a zpřehlednění lokálního značení upozorňujícího na letištěm provozované restaurace, navíc budou sníženy ceny jídel tak, aby byly obecně přijatelné. Cena hlavního jídla by měla být přibližně osmdesát korun.

Nejde ale jen o snížení cen, letiště usiluje také o zlepšení kvality nabízených pokrmů, a proto do svých prostor láká nové provozovatele restaurací. Brzy by tak mělo být například možné pochutnat si na Letišti Václava Havla, v rámci českého řetězce Rancheros, na zdravém jídle inspirovaném mexickou kuchyní.

Související články

Nové autobusy zlepší propojení Prahy s Letištěm Václava Havla

Z domova

Na pražské letiště budou od roku 2023 jezdit bezemisní trolejbusy

Knihovně roku se daří sdružovat lidi všech věkových kategorií

Byznys

V Brně vznikne jednotný e-shop pro placení služeb i vstupenek ve městě

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.