Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Letiště Václava Havla vychází vstříc lidem nižšími cenami

Zdroj: Letiště Praha

Nové parkovací prostory, levnější parkování a příznivější ceny občerstvení – to jsou novinky, které pražské letiště připravilo pro cestující. Změny mají vytvořit takové podmínky, aby s nimi většina cestujících byla spokojená a služby letiště využila, přičemž důraz bude kromě nižší ceny kladen i na zkvalitnění služeb.

Letiště upravilo cenu tak, aby bylo parkování dostupné pro všechny zákazníky. „Tyto změny jsou prvním z mnoha kroků, které chystáme. Chceme vytvořit takové podmínky, aby většina cestujících naší nabídky využila, a to se netýká jen parkování,“ uvedl člen představenstva Letiště Praha Jiří Petržilka. Vedení letiště k tomu motivovala mimo jiné skutečnost, že v jeho okolí nabízí své služby poměrně velké množství provozovatelů soukromých parkovišť. Snažilo se využít jejich vzdálenější polohy nebo času nutného na přepravu z těchto parkovišť ve svůj prospěch, a proto nově umožňuje cestujícím parkovat naproti terminálu 2, kde dříve mohli parkovat pouze zaměstnanci a obchodní partneři. Týden za parkování zde vyjde na devět set devadesát korun, hodina stojí padesát korun a do patnácti minut je parkovné zdarma. Současně se snížily i ceny na dalších parkovacích místech v letištním prostoru – například týdenní kryté parkování na místě D stojí nyní sedm set devadesát korun, tedy o více než dvě stě korun méně, je ale nutné zakoupit si dopředu parkovací lístek.

V oblasti stravování dojde k upravení a zpřehlednění lokálního značení upozorňujícího na letištěm provozované restaurace, navíc budou sníženy ceny jídel tak, aby byly obecně přijatelné. Cena hlavního jídla by měla být přibližně osmdesát korun.

Nejde ale jen o snížení cen, letiště usiluje také o zlepšení kvality nabízených pokrmů, a proto do svých prostor láká nové provozovatele restaurací. Brzy by tak mělo být například možné pochutnat si na Letišti Václava Havla, v rámci českého řetězce Rancheros, na zdravém jídle inspirovaném mexickou kuchyní.

Související články

Z domova

Na pražské letiště budou od roku 2023 jezdit bezemisní trolejbusy

Inspirace

Jak na problémy s parkováním? Automatický parkovací systém je řešením

Inspirace

Vstup zdarma pro uprchlíky. Tipy pro Ukrajince, kam vyrazit

Nové autobusy zlepší propojení Prahy s Letištěm Václava Havla

Zaručeně zlepší den

Chcete mít po práci čas i na sebe a svoji rodinu? Zkuste život v těchto světových městech

Vědci našli způsob, jak okamžitě extrahovat biopalivo z banánové slupky

Top Gun, Maverick: Je Darkstar skutečný tryskáč? Je to pravděpodobnější, než si myslíte

Výzkumníci vytvořili jako první na světě simulace vzdáleného vesmíru před 11 miliardami let

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Opřete se do svého strachu, experimentujte, nebuďte nejlepší – buďte jediní. To jsou jen tři z …