Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Letiště Václava Havla vychází vstříc lidem nižšími cenami

Zdroj: Letiště Praha

Nové parkovací prostory, levnější parkování a příznivější ceny občerstvení – to jsou novinky, které pražské letiště připravilo pro cestující. Změny mají vytvořit takové podmínky, aby s nimi většina cestujících byla spokojená a služby letiště využila, přičemž důraz bude kromě nižší ceny kladen i na zkvalitnění služeb.

Letiště upravilo cenu tak, aby bylo parkování dostupné pro všechny zákazníky. „Tyto změny jsou prvním z mnoha kroků, které chystáme. Chceme vytvořit takové podmínky, aby většina cestujících naší nabídky využila, a to se netýká jen parkování,“ uvedl člen představenstva Letiště Praha Jiří Petržilka. Vedení letiště k tomu motivovala mimo jiné skutečnost, že v jeho okolí nabízí své služby poměrně velké množství provozovatelů soukromých parkovišť. Snažilo se využít jejich vzdálenější polohy nebo času nutného na přepravu z těchto parkovišť ve svůj prospěch, a proto nově umožňuje cestujícím parkovat naproti terminálu 2, kde dříve mohli parkovat pouze zaměstnanci a obchodní partneři. Týden za parkování zde vyjde na devět set devadesát korun, hodina stojí padesát korun a do patnácti minut je parkovné zdarma. Současně se snížily i ceny na dalších parkovacích místech v letištním prostoru – například týdenní kryté parkování na místě D stojí nyní sedm set devadesát korun, tedy o více než dvě stě korun méně, je ale nutné zakoupit si dopředu parkovací lístek.

V oblasti stravování dojde k upravení a zpřehlednění lokálního značení upozorňujícího na letištěm provozované restaurace, navíc budou sníženy ceny jídel tak, aby byly obecně přijatelné. Cena hlavního jídla by měla být přibližně osmdesát korun.

Nejde ale jen o snížení cen, letiště usiluje také o zlepšení kvality nabízených pokrmů, a proto do svých prostor láká nové provozovatele restaurací. Brzy by tak mělo být například možné pochutnat si na Letišti Václava Havla, v rámci českého řetězce Rancheros, na zdravém jídle inspirovaném mexickou kuchyní.

Související články

Inspirace

Jak na problémy s parkováním? Automatický parkovací systém je řešením

Inspirace

Vstup zdarma pro uprchlíky. Tipy pro Ukrajince, kam vyrazit

Nové autobusy zlepší propojení Prahy s Letištěm Václava Havla

Z domova

Na pražské letiště budou od roku 2023 jezdit bezemisní trolejbusy

Zaručeně zlepší den

K posílení zdraví stačí méně než 5 tisíc kroků denně, tvrdí vědci

Festival EKOFILM se blíží, Česko do něj přichází s novými dokumenty

Hlazení psů může zlepšit vaše zdraví

Ve světovém žebříčku nejlepších vysokých škol je i šest českých

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Trápí vás nedostatek volného času? Zkuste Digitální minimalismus a vezměte si svůj čas zpátky

Inspirace z knihovny: Trápí vás nedostatek volného času? Zkuste Digitální minimalismus a vezměte si svůj čas zpátky

Taky přejíždíte po displeji svého chytrého telefonu, kdykoliv máte chvilku času? V tramvaji,…