Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nové autobusy zlepší propojení Prahy s Letištěm Václava Havla

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Lepší dostupnost pražského letiště z centra hlavního města plánuje vedení Prahy zařídit pomocí nových velkokapacitních autobusů.

V průběhu roku 2016 magistrát nasadí na současnou linku 119 jednotlivé typy autobusů zahraničních výrobců. Prvním z nich má být Mercedes-Benz CapaCity dlouhý 21 metrů, který zpříjemní cestu na letiště a zpět cestujícím již v únoru.

Ačkoliv je Letiště Václava Havla se svými 12 miliony odbavenými cestujícími jedno z největších letišť v Evropě, stále nemá kolejové napojení z centra Prahy. Letiště je spojeno pouze automobilovou dopravou a autobusy linky 119, což není dostatečné. Právě autobusová linka 119, jež spojuje letiště s centrem Prahy, je od jara do podzimu zcela vyčerpaná. Vedení Prahy tak od února zavádí velkokapacitní autobusy.

Další novinkou letošního roku je zavedení automatů pro platby kartou. V prostorách Letiště Václava Havla tak bude nově stát minimálně dvanáct automatů na jízdenky, které budou přijímat platební karty. „Jsem přesvědčen, že zejména vzhledem k zahraničním návštěvníkům Prahy, kterých k nám každoročně přilétají miliony, jde o vstřícný krok, který opět Prahu posune blíže k pozici moderní metropole. Navíc by to mělo přinést nové zákazníky a tím i tržby Dopravnímu podniku,“ doplnil náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Novinka v léčbě cukrovky. Horké koupele mají dobrý vliv na krevní tlak i obezitu

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.