Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nové autobusy zlepší propojení Prahy s Letištěm Václava Havla

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Lepší dostupnost pražského letiště z centra hlavního města plánuje vedení Prahy zařídit pomocí nových velkokapacitních autobusů.

V průběhu roku 2016 magistrát nasadí na současnou linku 119 jednotlivé typy autobusů zahraničních výrobců. Prvním z nich má být Mercedes-Benz CapaCity dlouhý 21 metrů, který zpříjemní cestu na letiště a zpět cestujícím již v únoru.

Ačkoliv je Letiště Václava Havla se svými 12 miliony odbavenými cestujícími jedno z největších letišť v Evropě, stále nemá kolejové napojení z centra Prahy. Letiště je spojeno pouze automobilovou dopravou a autobusy linky 119, což není dostatečné. Právě autobusová linka 119, jež spojuje letiště s centrem Prahy, je od jara do podzimu zcela vyčerpaná. Vedení Prahy tak od února zavádí velkokapacitní autobusy.

Další novinkou letošního roku je zavedení automatů pro platby kartou. V prostorách Letiště Václava Havla tak bude nově stát minimálně dvanáct automatů na jízdenky, které budou přijímat platební karty. „Jsem přesvědčen, že zejména vzhledem k zahraničním návštěvníkům Prahy, kterých k nám každoročně přilétají miliony, jde o vstřícný krok, který opět Prahu posune blíže k pozici moderní metropole. Navíc by to mělo přinést nové zákazníky a tím i tržby Dopravnímu podniku,“ doplnil náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.