Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Kultura pod širým nebem. Plzeňské léto oživí kulturní předzahrádky

Zdroj fotografií: plzen.eu

Léto v Plzni bude stát za to! Běžnou kulturní nabídku doplní projekt tzv. kulturních předzahrádek. Nápad současně podpoří místní kulturu a gastronomii – oblasti citelně zasažené omezeními spjatými s koronavirem.

Myšlenku projektu vystihuje už jeho samotný název. Zahrádky, ale i vnitrobloky plzeňských restaurací nebo kaváren oživí kulturní program – filmové projekce a hudební vystoupení. Ty navíc doplní speciálně laděné menu. Program startuje v pátek promítáním filmu Okresní přebor: Poslední zápas Pepika Hnátka, tematicky v sokolovně Bolevec.

Filmoví fanoušci mohou dorazit taky do Schované kavárny, kde se bude promítat experimentální český snímek režiséra Oldřicha Lipského Happy end. Jako menu k filmu si mohou diváci zvolit třeba variaci domácích koláčků, které mají v promítaném snímku svou roli, a k tomu sklenici vína či domácí limonádu,” popsala Eva Veruňková Košařová, ředitelka filmového festivalu Finále Plzeň. Ten projekt se společností Film Servis Plzeň inicioval. Finančně ho podpořilo město.

Související články

Zaručeně zlepší den

Česká firma přišla s revoluční metodou zpracování odpadu

Jak zabránit suchu v krajině? Podívejte se, jak originálně problém vyřešili na Šumavě

Napůl robot, napůl člověk. Chytrý oblek zvyší efektivitu práce

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.