Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Kultura pod širým nebem. Plzeňské léto oživí kulturní předzahrádky

Zdroj fotografií: plzen.eu

Léto v Plzni bude stát za to! Běžnou kulturní nabídku doplní projekt tzv. kulturních předzahrádek. Nápad současně podpoří místní kulturu a gastronomii – oblasti citelně zasažené omezeními spjatými s koronavirem.

Myšlenku projektu vystihuje už jeho samotný název. Zahrádky, ale i vnitrobloky plzeňských restaurací nebo kaváren oživí kulturní program – filmové projekce a hudební vystoupení. Ty navíc doplní speciálně laděné menu. Program startuje v pátek promítáním filmu Okresní přebor: Poslední zápas Pepika Hnátka, tematicky v sokolovně Bolevec.

Filmoví fanoušci mohou dorazit taky do Schované kavárny, kde se bude promítat experimentální český snímek režiséra Oldřicha Lipského Happy end. Jako menu k filmu si mohou diváci zvolit třeba variaci domácích koláčků, které mají v promítaném snímku svou roli, a k tomu sklenici vína či domácí limonádu,” popsala Eva Veruňková Košařová, ředitelka filmového festivalu Finále Plzeň. Ten projekt se společností Film Servis Plzeň inicioval. Finančně ho podpořilo město.

Související články

Zaručeně zlepší den

Výzkumníci vytvořili jako první na světě simulace vzdáleného vesmíru před 11 miliardami let

Pasení ovcí pod solárními panely může zvýšit kvalitu a množství vyprodukované vlny

Nejnovější studie ukazuje, že dvě mužské antikoncepční pilulky by mohly rozšířit možnosti kontroly plodnosti

Jak se vypořádat s depresí? Pomůže český film

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Staňte se mistrem tvůrčího psaní díky Kreativnímu zápisníku

Inspirace z knihovny: Staňte se mistrem tvůrčího psaní díky Kreativnímu zápisníku

Potřebujete rozvinout svou kreativitu a baví vás hrát si se slovy? Pak je Kreativní zápisník od…