Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vybavte si zahradu stylovým zahradním nábytkem pro teplé dny i noci

Zdroj: Pexels.com

Dny se prodlužují, teplota stoupá a nás to láká trávit co nejvíce času venku. Ani se nenadějeme a je tady léto. Zútulněte svou zahradu pro chvíle odpočinku i přátelskou grilovačku. Přinášíme několik tipů, jak vybrat zahradní nábytek. Bydlíte v bytě? Nevadí, posedět na čerstvém vzduchu můžete i na balkoně. 

Pro venkovní hodování i relaxaci

Pokud máte dostatek prostoru a chcete vytvořit plnohodnotné venkovní místo pro setkávání s rodinou a přáteli, bude skvělým dalším krokem vybrat si zahradní stůl. Kolik lidí obvykle hostíte? Pokud je číslo proměnlivé, podívejte se na rozkládací stoly. Pozornost věnujte také materiálu, který by měl být snadno udržovatelný a také odolávat nepřízni počasí. 

Menší zahradní stolky se hodí na terasy i balkony. Záleží je na vás, jestli preferujete kov, ratan nebo dřevo. Vyberte si také pohodlné zahradní křeslo, díky kterému vykouzlíte místo, kde si v klidu vychutnáte kávu nebo chlazený nápoj, přečtete knížku nebo budete jen odpočívat. Myslete i na detaily a obklopte se zelení nebo drobnými dekoracemi. Obzvlášť během letních večerů oceníte i teplou deku.

Kam s lavičkou?

Zahradní architekti říkají, že každá zahrada by měla poskytovat útočiště pro odpočinek a rozjímání. Máte oblíbené místo, kde ale nemáte žádné posezení? Klasická zahradní lavice se hodí kamkoliv – před dům, pod strom nebo k zahrádce. Nejběžnější jsou dvoumístné nebo trojmístné. Kromě délky vybírejte také podle opěrek a materiálu.

Lavice nemusí stát jen samostatně, fungují dobře i místo židlí u venkovních stolů. K dostání jsou také různé designové kousky, kterým to sluší v zimních zahradách nebo na terasách. Pro větší pohodlí je v krytém prostředí doplňte podsedáky a polštářky.

Jako na pláži, ale doma

Komu by se v teplém dni nechtělo se na chvíli natáhnout, ať už ve stínu či na slunci? Pro pohodové chvíle využijete zahradní lehátka. Umístit je lze na terasu, balkon, zahradu nebo k bazénu. Největší pohodlí nabízejí polohovatelná lehátka větších rozměrů, ale pokud nemáte nemáte místo, zvolte variantu menšího kousku s podnožkou, případně skládací lehátko. Po odpočinku ho jednoduše uložíte stranou a nebude vám zabírat prostor. Chvíle na lehátku dovede k dokonalosti i výběrem dalších doplňků jako je stolek nebo stínítko.

Zahradní nábytek vás bude provázet od jara až po podzimu, proto jeho výběr dobře promyslete. Vyberte si kvalitní, odolné a snadno udržovatelné společníky pro nezapomenutelné letní chvíle. Myslete i na pohodlí a útulnost, kterých docílíte díky doplňkům, textiliím a svítidlům ve vašem oblíbeném stylu. 

Související články

Zaručeně zlepší den

Kniha o Harry Potterovi má hodnotu 11 tisíc liber

Kurz „Revma v klidu“ pomáhá lidem s revmatickým onemocněním

Vědci se chtějí inspirovat mravenci při léčení lidí

Nové jídlo s proteiny by mělo být ekologičtější než steak

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Cesta do života v přítomnosti. Zasvěcení do meditace je ideálním průvodcem

Inspirace z knihovny: Cesta do života v přítomnosti. Zasvěcení do meditace je ideálním průvodcem

Chtěli byste začít s meditací, případně ji prohloubit a dát jí jiný rozměr? Kniha Alphonse a Rachel…