Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Kombinace práce z domova a kanceláře nejspíš přetrvá, manažerům i pracujícím vyhovuje

Ilustrační foto: Unsplash

Více než 80 procent manažerů v průzkumu Chartered Institute of Management (CMI) uvedlo, že v jejich firmě se začalo pracovat formou hybridní pracovní doby. Většinu z nich k tomu přivedla koronavirová pandemie, ale práci z domu poptávají zaměstnanci už dlouhodobě.

Lockdowny po dobu pandemie přiměly pracovat z domova i lidi, kteří se s touto formou práce dříve nesetkali. Většině lidí tento způsob vyhovuje především kvůli možnosti rozvrhnout si čas a také jim ušetří dobu strávenou cestou do zaměstnání. Na druhou stranu je vykoupen rozmazáním hranice mezi domácím a pracovním prostředím a také sníženou intenzitou vzájemného kontaktu s kolegy a lidmi obecně.

Pro firmy byl pozitivní především nárůst produktivity, když jejich zaměstnanci zůstali doma. I proto jim začaly tuto možnost poskytovat nikoli jako benefit, ale coby běžný pracovní rozvrh. Podle CMI je většina firem otevřená tomu, aby si zaměstnanci vybrali, které dny budou pracovat z domu a kdy přijdou do kanceláře. „Neříkáme, že každý by měl 100 % času pracovat z domova, ale že nejlepší praxí je to kombinovat, takže když přijdete do kanceláře, můžete dělat věci, které je velmi obtížné dělat na dálku,“ vysvětluje generální ředitelka CMI Ann Francke.

Zdroj: BBC

Související články

Zaručeně zlepší den

Vědci nyní vyřešili, jak Mayové používali svůj 819denní kalendář

Rytina stará 15 tisíc let zaskočila archeology na Hladovém vrchu v Ostravě

Rozbitá kytara frontmana Nirvany Kurta Cobaina se prodala za 6 milionů dolarů

Už víme, z čeho se skládá Měsíc

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Za peníze si štěstí nekoupíš. Pracovní úspěchy nepředčí rodinné zázemí. Radost se skrývá v …