Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Kombinace práce z domova a kanceláře nejspíš přetrvá, manažerům i pracujícím vyhovuje

Ilustrační foto: Unsplash

Více než 80 procent manažerů v průzkumu Chartered Institute of Management (CMI) uvedlo, že v jejich firmě se začalo pracovat formou hybridní pracovní doby. Většinu z nich k tomu přivedla koronavirová pandemie, ale práci z domu poptávají zaměstnanci už dlouhodobě.

Lockdowny po dobu pandemie přiměly pracovat z domova i lidi, kteří se s touto formou práce dříve nesetkali. Většině lidí tento způsob vyhovuje především kvůli možnosti rozvrhnout si čas a také jim ušetří dobu strávenou cestou do zaměstnání. Na druhou stranu je vykoupen rozmazáním hranice mezi domácím a pracovním prostředím a také sníženou intenzitou vzájemného kontaktu s kolegy a lidmi obecně.

Pro firmy byl pozitivní především nárůst produktivity, když jejich zaměstnanci zůstali doma. I proto jim začaly tuto možnost poskytovat nikoli jako benefit, ale coby běžný pracovní rozvrh. Podle CMI je většina firem otevřená tomu, aby si zaměstnanci vybrali, které dny budou pracovat z domu a kdy přijdou do kanceláře. „Neříkáme, že každý by měl 100 % času pracovat z domova, ale že nejlepší praxí je to kombinovat, takže když přijdete do kanceláře, můžete dělat věci, které je velmi obtížné dělat na dálku,“ vysvětluje generální ředitelka CMI Ann Francke.

Zdroj: BBC

Související články

Zaručeně zlepší den

S kočkou se můžete dorozumívat přivřením očí

Které evropské země vedou v užívání solární energie?

Vzniká centrum pro kontakt s mimozemšťany

Oslaďte si život. Jak prospívá med lidskému zdraví?

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na duševní retreat. Kniha herečky Vlastiny Kounické Svátkové vás provede

Inspirace z knihovny: Vydejte se na duševní retreat. Kniha herečky Vlastiny Kounické Svátkové vás provede

Lidé jsou křehcí jako sníh a každý z nás potřebuje občas místo pro sebe. To se ve své prvotině…