Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Je sýr pomocníkem pro kvalitní spánek? Výzkum pátrá po odpovědi, jenž by měla zefektivnit odpočinek

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

Honí vás často před spaním mlsná? Jen s velkým sebezapřením odoláte sýrům? V takovém případě zníte jako ideální respondent do studie americké výzkumné společnosti Sleep Junkie. Hledají se totiž lidé, kteří budou tři měsíce konzumovat před spaním sýr, informoval server Insider a Radio Wave.

Cílem výzkumu je zjistit, jaký vliv má pojídání sýrů na spánek. Některé dřívější výzkumy již prokázaly, že mléčné výrobky, jako je sýr, můžou lidem skutečně pomoci usnout. Tato studie se však soustředí výhradně na sýry. „Pokud budete vybráni, naši odborníci na spánek vám poskytnou seznam sýrů, které byste měli každý týden sníst. Půjde o různé druhy sýrů, jako jsou plísňové, tvrdé, měkké zrající a tavené,“ stojí v přihlášce do studie. Ve výběru mají být zahrnuty i veganské sýry a sýry bez laktózy. Účastníci studie, takzvaní „dairy dreamers“ neboli mléční snílci, budou vedle zásoby sýrů odměněni také částkou 1 000 dolarů (asi 25 tisíc korun). Průzkum začne už v březnu.

Respondenti výzkumu budou muset spát sami a dodržovat stálý spánkový režim. Podmínkou je, že nesmí trpět nespavostí nebo intolerancí na laktózu a měli by být starší jednadvaceti let. Po probuzení budou zaznamenávat svoje sny, noční můry a celkovou kvalitu spánku.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tři miliony let staré nástroje nepatřily lidem. Kdo je používal?

Parazitické houby půjde snadněji vytřídit díky českým vědcům

Menstruační chudoba se netýká jen zemí třetího světa, vysvětlují zástupkyně organizace SOLA Pomáhá

Nový druh světlušky získal jméno po slavném režisérovi

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…