Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jak zachránit stromy? Stačí vyrazit na projížďku na kole

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: Karel Kašík, Tomáš Tuček, Vendula Šmoldasová

Nejste zrovna zahradníci, ale rádi byste podpořili ochranu stromů? Zájemci dostanou v sobotu 18. července příležitost. Rodiny s dětmi i jednotlivci vyrazí na společnou cyklovyjížďku alejemi Poodří s naučnými zastávkami. Výtěžek ze startovného Tour de aleje poputuje na výsadbu stromů a alejí, obnovu hlavatých vrb, provoz ekoporadny a také na ochranu vzácného brouka páchníka v Poodří.

Cyklojízda odstartuje ze Suchdola nad Odrou v 10 hodin dopoledne a povede cyklostezkami nebo silničkami třetí třídy. V plánu je několik různých tras podle úrovně pokročilosti. Machři se mohou těšit na cestu s komentovanými zastávkami o stromech a jejich obyvatelích. Dětem je zase určená kratší trasa, na které se mohou těšit na divadelní pohádku a pásmo písniček od Milana Šťastného. Vyjížďky se zúčastní i herec a moderátor Cyklotoulek Vilém Dubnička.

Tour de Aleje se koná letos už počtvrté. Zúčastněné cyklisty v cíli čekají nejrůznější soutěže, výtvarná dílnička, výstava o alejích a také tombola o hodnotné ceny. Online registrace na akci probíhá do úterý 14. července zde. Benefiční akci pořádá spolek Arnika pod záštitou starosty městyse Suchdol nad Odrou Richarda Ehlera.

Související články

Zaručeně zlepší den

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak vyzrát na virus? Češi vyvinuli první nanovlákenný respirátor FFP3 na světě

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.