Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jak zachránit stromy? Stačí vyrazit na projížďku na kole

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: Karel Kašík, Tomáš Tuček, Vendula Šmoldasová

Nejste zrovna zahradníci, ale rádi byste podpořili ochranu stromů? Zájemci dostanou v sobotu 18. července příležitost. Rodiny s dětmi i jednotlivci vyrazí na společnou cyklovyjížďku alejemi Poodří s naučnými zastávkami. Výtěžek ze startovného Tour de aleje poputuje na výsadbu stromů a alejí, obnovu hlavatých vrb, provoz ekoporadny a také na ochranu vzácného brouka páchníka v Poodří.

Cyklojízda odstartuje ze Suchdola nad Odrou v 10 hodin dopoledne a povede cyklostezkami nebo silničkami třetí třídy. V plánu je několik různých tras podle úrovně pokročilosti. Machři se mohou těšit na cestu s komentovanými zastávkami o stromech a jejich obyvatelích. Dětem je zase určená kratší trasa, na které se mohou těšit na divadelní pohádku a pásmo písniček od Milana Šťastného. Vyjížďky se zúčastní i herec a moderátor Cyklotoulek Vilém Dubnička.

Tour de Aleje se koná letos už počtvrté. Zúčastněné cyklisty v cíli čekají nejrůznější soutěže, výtvarná dílnička, výstava o alejích a také tombola o hodnotné ceny. Online registrace na akci probíhá do úterý 14. července zde. Benefiční akci pořádá spolek Arnika pod záštitou starosty městyse Suchdol nad Odrou Richarda Ehlera.

Související články

Zaručeně zlepší den

Česká firma přišla s revoluční metodou zpracování odpadu

Jak zabránit suchu v krajině? Podívejte se, jak originálně problém vyřešili na Šumavě

Napůl robot, napůl člověk. Chytrý oblek zvyší efektivitu práce

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.