Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jak učinit děti spokojené a šťastné? Vědci přišli s novým poznatkem

Zdroj ilustrační fotografie: Canva

Jak vychovat děti tak, aby z nich vyrostly šťastné, spokojené a sebevědomé bytosti? Takovou otázku si ve svém životě klade nejeden rodič. Potěšíme vás – vědci v nedávné době nalezli poměrně jednoduché řešení – je jím fyzické hraní. Tak honem s dětmi ven do parku a zahrajte si třeba na babu.

U dětí, se kterými si v rané fázi života hrají otcové, existuje větší pravděpodobnost, že budou později lépe ovládat své emoce a chování. Takový je nejnovější poznatek vědců z britské univerzity v Cambridge. Výzkum je dostupný na webu ScienceDirect.

Mezi lety 1977 a 2017 v Evropě a Spojených státech amerických proběhlo 78 studií. Výzkumníci v nich našli významné souvislosti mezi dětmi, s nimiž si hráli otcové, a schopností ovládat své pocity. Zároveň je podle nich méně pravděpodobné, že se u nich projeví hyperaktivita nebo poruchy chování. Také lépe zvládají agresivitu, díky čemuž se méně perou nebo hádají s vrstevníky. Ani děti, které vyrůstají pouze se svými matkami, však nemusí být v nevýhodě. Všechny chvíle, kdy si rodič hraje se svým potomkem a aktivně s ním tráví čas, na něj podle výzkumů mají pozitivní vliv.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

Houby jako nevídaní pomocníci. Nový objev potvrdil jejich výjimečnost