Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jak se jezdí na rybě či býkovi? Vyzkoušejte unikátní umělecký kolotoč!

Na náměstí Republiky v Plzni vrcholí přípravy na spuštění nového kolotoče pro děti i dospělé. Nejedná se ale o ledajaký kolotoč – váží totiž 55 tun, jeho půdorys se rozprostírá na ploše 18×18 metrů a v nejvyšším bodě dosahuje výšky 15 metrů. Jeho hlavním konceptem je manéž a autorem francouzský výtvarník François Delarozier.

Slavný umělecký kolotoč Le Manege Carré Senart tvoří mechanické loutky, obrovská zvířata z kovových konstrukcí a dřeva s propracovanými detaily. Najdete tady například ryby, býky nebo různé druhy hmyzu. „Zvláštností je, že býci se točí na jednu stranu a hmyz v protisměru. Lidé si mohou při jízdě prohlédnout i ostatní zvířata,“ upozorňuje technický ředitel Romuald Simonneau. Kapacita kolotoče je 49 lidí, přičemž jedna jízda trvá tři až čtyři minuty.

Unikátní kolotoč, který jistě zaujme nejen obyvatele Plzně, přivezlo z Francie devět kamionů. Na jeho sestavení a zprovoznění pracovalo deset lidí.

Generální zkouška se uskutečnila již 4. září, atrakce byla spuštěna 5. září ve 20:30 hodin. Spuštění bylo doprovázeno speciální hudbou a videoprojekcí na katedrálu svatého Bartoloměje. Kratší verzi videoprojekce bude možné shlédnout také každý večer po setmění.

Zcela unikátní kolotoč si můžete přijít vyzkoušet každý den kromě pondělí od 14 do 20 hodin, o víkendech pak od 13 do 19 hodin. Určitě si odnesete nezapomenutelný zážitek.

Zdroj: http://plzen.idnes.cz/francouzsky-umelecky-kolotoc-plzen-namesti-kultura-pc2-/plzen-zpravy.aspx?c=A140827_085436_plzen-zpravy_pp
Foto: http://www.lidovky.cz/foto.aspx?r=&c=A140828_081138_ln-bydleni_toh&foto=TOH558661_P201408260381301.jpg

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.