Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jak na šťastný život? Toto oblečení vám pomůže, abyste se cítili dobře

Zdroj ilustrační fotografie: Pexels

Šaty nejen dělají člověka, ale mohou i zvyšovat sebevědomí nebo navodit pocit pohodlí. Vědci přinesli jednoduchý manuál, jak si pomocí oblečení zlepšit náladu. Informoval o tom deník The Guardian.

Může se to zdát jako malichernost, ale na barvě jednotlivých kousků textilu opravdu záleží. Studie poukazují na to, že žlutá, růžová a červená barva mají povznášející a energizující účinek na naši náladu. Modrá barva nám zase dodává klid. Ten, kdo nosí jasné barvy, přitahuje do svého světa energii a teplo.

Zdroj ilustrační fotografie: Pexels

Zářivě žlutý svetr na vás bude zářit nejen při pohledu do zrcadla, ale také z tváří usmívajících se lidí, kteří vás ten den potkají. Výrazným červeným kabátem zase můžete úspěšně bojovat proti pocitu neviditelnosti. Svěží zelená zase bude připomínat jaro. Rozkvetete spolu s kouskem oblečení, které si v té barvě na sebe vezmete.

Kromě barev je také vhodné zavést si každodenní rituál ranního oblékání. Doporučujeme to i navzdory tomu, že řada lidí pracuje z domova a nemá problém strávit většinu dne v pyžamu. Tento pravidelný obřad pomůže uvědomit si, že skutečně začal nový den. Uvařte si čaj nebo kávu, zapněte rádio a užívejte si pocit, že jste si na sebe vzali pestrobarevný pohodlný svetr, který vám dělá vždy radost.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory

Opatrujte své duševní zdraví. Odborníci radí, jak o sebe pečovat v době epidemie