Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Instantní inspirace #4 aneb Listopadové radosti na sociálních sítích

Zdroj ilustrační fotografie: Canva

Příspěvky, které nás v listopadu přiměly zmáčknout tlačítko „Uložit“, nevyhnutelně odrážejí specifika uplynulých dní. O instagramové účty, které pomáhají překonávat výzvy v podobě ubývajícího světla, náročné práce z domova nebo pocitu nejistoty, však naštěstí stále není nouze, a tak se s vámi opět máme o co podělit.

Terapie mezi stromy

Příroda léčí. Pokud si to čas od času potřebujete připomenout a opřít se přitom o poznatky odborníků, sledujte profil Terapie mezi stromy. Tým psychologů a psychoterapeutů využívá sílu přírody při péči o duševní zdraví klientů a dělí se o spoustu pádných argumentů, proč se do zeleně pravidelně vydávat.

Zdroj: Terapie mezi stromy

Kinisi fyzioterapie

Dlouhodobý home office je pro mnohé z nás zcela novou zkušeností, která se však může brzy projevit na naší kondici. I když zrovna netoužíte po vycvičeném pekáči buchet na břiše, bezbolestné fungování těla je ultimátní cíl, o který se vyplatí dlouhodobě usilovat. Moderní́ fyzioterapeutka Lenka Vojtovič vám na profilu Kinisi fyzioterapie ukáže, jak na to.

Zdroj: Kinisi fyzioterapie

Tereza’s diary

Mladá a inspirativní blogerka Tereza se kromě zdravého stravování a jógy snažím čím dál více dotýkat také tématu psychického zdraví a sebelásky. V názorně zpracovaném příspěvku tentokrát připomíná, že darovat úsměv nic nestojí, a přitom je to někdy to nejcennější, co i ten nejbohatší kolemjdoucí zrovna postrádá.

Zdroj: Terezas_diary

Inspiraci, jak okolí symbolicky obdarovat tím, co mu zrovna schází, pak nabízí profil Som Idealista.

Zdroj: Somidealista

Zoologická zahrada Zlín

V kategorii listopadových roztomilostí stále vítězí malý mravenečník ze zlínské zoo. Podle chovatelů se má čile k světu – zatímco při narození vážil pouhých 360 gramů, dnes se jeho váha pohybuje okolo 1,5 kilogramu. Sledujte ho i na Instagramu.

Zdroj: Zoozamekzlin

Nad méně exotickou, ale neméně roztomilou zvířenou se pak pravidelně rozplýváme na profilu Záchranné stanice živočichů Makov.

Zdroj: Hajnyzmakova

ČILICHILI

Legendární ČILICHILI nezůstává své pověsti excelentního generátoru náhodných, ale přiléhavých vtipných hlášek nic dlužno. Tentokrát nám přišla vhod připomínka, že vždy není nutné brát se zas tak vážně. 😊

Zdroj: Instacili

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak na šťavnatá a chutná rajčata? Účinné hnojivo může být levné a zcela přírodní

Superhrdina mezi rostlinami. Nenápadný keř funguje jako přirozená čistička vzduchu

Stačí jedno gesto. Oběti domácího násilí mohou požádat o pomoc tímto nenápadným signálem

Návrat lososů do českých řek pokračuje. Malé plůdky se líhnou v krásném prostředí národního parku

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…