Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ideální čas odlehčit planetě. Češi nakupují bezobalově i během pandemie

2 minuty radosti
Nakupovat bezobalově je možné i během protipandemických opatření. Foto: Freepik

Když se chce, všechno jde. Asi tak by se dal shrnout přístup uvědomělých Čechů, kteří i v době protipandemických opatření touží nakupovat kvalitní potraviny, a navíc přitom vyprodukovat co nejméně obalů. Obojí zvládají přímo u výrobců, lokálních prodejců nebo on-line.

Vysoký zájem o bio a bezobalové zboží zaznamenal třeba výrobce zdravých sušenek. Foto: Pexels

Narůstající zájem o biopotraviny a bezobalový způsob života je dlouhodobým trendem, který ustál i těžkou zkoušku v podobě protipandemických opatření. „Češi se obecně v roce 2020 naučili ještě ve větší míře kupovat zboží on-line a byl jsem překvapen, že jsme tento trend pozorovali i v našem odvětví. Výrazně se nám zvýšily prodeje skrze náš vlastní e-shop,“ řekl pro portál CZECHSIGHT majitel Biopekárny Zemanka Jan Zeman. „U koncových zákazníků vidíme velký zájem o naše bezobalové produkty, je pravděpodobné, že v karanténě lidé přemýšlejí také o vlastní ekologické stopě,” dodal.

Podobný trend pozorují i české on-line supermarkety. „Segmentu pod značkou Otoč obal se u nás daří. Poptávka vzrostla o 70 procent v porovnání s loňským rokem a my určitě plánujeme další rozšiřování portfolia,“ prozradila Zdeňka Svoboda Kuhnová, vedoucí PR oddělení společnosti Rohlík.cz.

Mnohé bezobalové obchody přešly do on-line režimu. Foto: Freepik

Ochotu hledat různé cesty k udržitelnějším nákupům potvrzuje také Ingrid Poppe ze zlínského Bezobaláče. „U našich zákazníků evidujeme větší zájem o nákup on-line. Ten u nás vypadá tak, že zboží předem nachystáme k vyzvednutí, případně jednou týdně rozvezeme sami po Zlíně. Balíme do nádob zákazníků, nebo do našich, které se dál využívají,“ vysvětluje Ingrid, která bezobalový obchod vede spolu s manželem. Věrní zákazníci je navíc v této náročné době podpořili prostřednictvím předplatného, které jim umožnilo zaplatit zboží dodavatelům.

Související články

Zaručeně zlepší den

Podívejte se, jaké bizarní tvory vyplavil oceán

Vědecky potvrzeno. Nadávání snižuje bolest a dělá nás silnějšími

Zázračná síla objetí: proč bychom se měli objímat častěji?

Které místo na světě je nejlepší? Známe výsledky turistických Oscarů!

Inspirativní rozhovor

Mluvení mi po návratu z pouti přišlo zbytečné, říká cestovatelka Nicolette Havlová

Mluvení mi po návratu z pouti přišlo zbytečné, říká cestovatelka Nicolette Havlová

Přečtěte si rozhovor s cestovatelkou Nicolette Havlovou, která se vydala pěšky s batohem na zádech na pouť do tureckého Istanbulu.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…